Kilka słów

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego to spójny i zintegrowany program rozwoju zawodowego dla osób, które pragną osiągnąć wysoki poziom merytoryczny i operacyjny w obszarze twardego HR. Inspiracją do powstania Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego były potrzeby zgłoszone przez Uczestników, oczekujących jednego produktu, który w globalny sposób odpowie na ich potrzeby szkoleniowe, tym samym dając możliwość zabudżetowania szkoleń ich pracodawcom.

Akademia jest autorskim pomysłem. Monika Smulewicz to ekspert, praktyk, a nade wszystko pasjonatka prawa pracy. Zawodowo, od ponad 19 lat, "sparing partner biznesu". Wspiera przedsiębiorców w obszarze kadrowo-płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Zamiłowanie trenerskie doprowadziło ją do stworzenia kolejnego już projektu szkoleniowego, autorskiej Akademii Online "O kadrach i płacach z pasją", który jest spełnieniem jej marzeń o edukacji bez barier terytorialnych. Prywatnie zakochana w rozwoju osobistym, kwiatach i wartościach rodzinnych.

Czytaj więcej

About me

Zapisz się na kurs

butterfly

Akademia Mistrzostwa Płacowego

Kurs: PŁACE
Kurs: ZASIŁKI
Kurs: EXCEL W KADRACH I PŁACACH
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 1623 PLN
butterfly

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego

Kurs: KADRY
Kurs: PŁACE
Kurs: CZAS PRACY
Kurs: URLOPY
Kurs: ZASIŁKI
Kurs: EXCEL W KADRACH I PŁACACH
Kurs: RODO W KADRACH I PŁACACH
Zeszyt ćwiczeń do samodzielnej pracy
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Komplet materiałów dydaktycznych do samokształcenia
BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 3575 PLN
butterfly

Akademia Mistrzostwa Kadrowego

Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Kurs: CZAS PRACY
Kurs: RODO
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 1952 PLN

Dlaczego warto?

1
Kompetencje

W czasach chaosu informacyjnego rzetelne informacje, poparte twardymi faktami i marką osobistą są na wagę złota. Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy , przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

2
Inwestycja, która się zwraca

Uczestnicy kursów przygotowywani są do budowania marki osobistej, utożsamianej z rozwojem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. Inwestycja poniesiona w kursy zwraca się wraz ze wzrostem organizacji, korzystającej ze specjalistycznej wiedzy i potencjału generowanego przez kursantów w codziennych, zawodowych bojach.

3
Systematyczność i motywacja

Brak czasu to najczęściej podnoszony problem w kontekście rozwoju osobistego. Atmosfera Akademii Online i sposób organizacji kursów sprawia jednak, że Uczestnicy skupieni są na wspólnym rozwiązywaniu problemów i codziennych zadań w grupie. Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność, sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

4
Stały kontakt

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie Ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Pakiet daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy i „wyremontowanie” aktualnego stanu, który nie zadowala Ciebie i Twoich przełożonych. Starannie przygotowane materiały dydaktyczne i stały kontakt.

Co o Akademi Online mówią
    jej uczestnicy?

Ideą Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest zdobycie wymaganej wiedzy w określonym przedziale czasowym – na ukończenie Akademii Uczestnicy mają 18 miesięcy, podczas których będą sukcesywnie kończyć poszczególne kursy, wchodzące w skład pakietu. Spodziewanym efektem ukończenia Akademii są:

Karolina Szurgot

Karolina Szurgot

Polecam! Szkolenie dla każdego ... dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami (dopracowanych i dopieszczonych) Ja uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy. Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo- płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.

Anna Barańska

Anna Barańska

Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem, zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.

Manuela Matecka

Manuela Matecka

Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne. Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem. Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Naprawdę warto zrobić ten kurs, gigantyczna dawka wiedzy w każdym momencie! Jestem bardzo zadowolona.

Katarzyna Koc

Katarzyna Koc

Jestem uczestniczką I Akademii Online i bardzo gorąco polecam ten kurs. Naprawdę ogromnie wartościowy. Oprócz wiedzy teoretycznej dużo zadań praktycznych, które pomagają zrozumieć i utrwalić teorię. System lekcji zmuszający do systematyczności, materiał wspaniale wyjaśniany przez Panią Monikę, bardzo sympatyczni uczestnicy, którzy w razie potrzeby również pomagają zrozumieć trudniejsze zagadnienia, do tego stała pomoc Pani Moniki. Jestem niesamowicie zadowolona z wiedzy, którą tutaj zdobywam.

Jolanta Błażejewska

Jolanta Błażejewska

Polecam Akademię Online Moniki Smulewicz. Kadrami zajmuję się od ponad 20 lat i wydawałoby się, że już mnie nic nie zdziwi, ale w tym zawodzie człowiek musi uczyć się całe życie. Kurs jest prowadzony profesjonalnie, elastycznie - w każdej chwili można prześledzić jeszcze raz materiały i nagrania, a Monika Smulewicz szybko reaguje na posty i zapytania ze strony kursantów.

Bogna Maj

Bogna Maj

Akademia Online Moniki Smulewicz to najlepsza inwestycja. Forma szkolenia jest tak uniwersalna, że pozwala na kształcenie/dokształcanie w dogodnym miejscu i czasie. Stały kontakt z Prowadzącą umożliwia wyjaśnienie wszelkich nurtujących nas zagadnień kadrowych. Do tego fantastyczna atmosfera pracy i wspólne poszukiwanie rozwiązań czynią tę Akademię naprawdę wyjątkową.

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Jestem uczestnikiem I edycji Akademii Online. Polecam Panią Monika Smulewicz jako solidnego szkoleniowca. Wysoka korzyść wynikająca ze szkolenia. Szkolenie w tej formie spowodowało moje ogromne zainteresowanie. Bardzo dynamiczne szkolenie, szeroki zakres wiadomości. Bardzo dobry sposób przekazywania informacji. Doskonale przygotowane materiały, ćwiczenia. Metoda stosowana przez Panią Monikę Smulewicz zachęca do aktywności i zaangażowania.

Program kursu

1

Kadry

Uczestnicząc w tym module i aktywnie pracując w domu z zeszytem ćwiczeń i materiałami, które dla Ciebie przygotowałam, zdobędziesz wiedzę zawodową i opanujesz umiejętności dające zdolność wykonywania pracy polegającej na:

 • gromadzeniu i archiwizowaniu dokumentacji związanej z nawiązaniem stosunku pracy,
 • przygotowywaniu dokumentacji związanej z nawiązaniem stosunku pracy,
 • udzieleniu i rozliczeniu urlopów i zwolnień od pracy,
 • planowaniu i rozliczaniu czasu pracy,
 • przygotowywaniu dokumentacji związanej ze zmianą treści stosunku pracy,
 • ustalaniu uprawnień związanych z rodzicielstwem,
 • przygotowywaniu dokumentacji związanej z rozwiązaniem stosunku pracy.
2

Płace

Uczestnicząc w tym module i aktywnie pracując w domu z zeszytem ćwiczeń i materiałami, które dla Ciebie przygotowałam, zdobędziesz wiedzę zawodową i opanujesz umiejętności dające zdolność wykonywania pracy polegającej na:

 • przygotowaniu i sporządzaniu listy płac,
 • ustalaniu uprawnień z tytułu choroby i macierzyństwa,
 • ustalaniu wysokości wynagrodzenia i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa,
 • ustalaniu wynagrodzenia za czas nie wykonywania pracy,
 • naliczaniu i ustaleniu wysokości poszczególnych składników wynagrodzeń,
 • przygotowaniu danych i dokumentów do dokonania potraceń z wynagrodzeń,
 • przygotowaniu danych i dokumentów do obliczenia wynagrodzeń z tytułu umów cywilnoprawnych.
3

Czas Pracy

Metoda 2-5-9-15, którą Ci proponuję w tym module to innowacyjna bardzo skuteczna metoda nauki, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy. Podczas kursu w 31 dni opanujesz do perfekcji w jaki sposób:

 • poprawnie definiować czas pracy,
 • ustalać normy i wymiar czasu pracy,
 • dobierać najlepsze systemy i rozkłady czasu pracy,
 • planować optymalne grafiki pracy,
 • rozliczać czas pracy,
 • klasyfikować godziny nadliczbowe,
 • >ozliczać pracę w porze nocnej, niedziel i święta.
4

Urlopy i zwolnienia z pracy

Metoda 2-5-9-15, którą Ci proponuję w tym module to innowacyjna bardzo skuteczna metoda nauki, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy. Podczas kursu w 31 dni opanujesz do perfekcji w jaki sposób:

 • poprawnie udzielać urlopu wypoczynkowego,
 • ustalać wymiar urlopu wypoczynkowego,
 • ustalać należny pracownikowi urlop proporcjonalny,
 • sporządzać plany urlopowe,
 • udzielać urlopu na żądanie,
 • obliczyć wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy,
 • obliczyć i wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.
5

Zasiłki

Metoda 2-5-9-15, którą Ci proponuję w tym module to innowacyjna bardzo skuteczna metoda nauki, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy. Podczas kursu w 31 dni opanujesz do perfekcji w jaki sposób:

 • ustalać uprawnienia z tytułu choroby i macierzyństwa,
 • obliczać okresy zasiłkowe,
 • ustalać podstawę wymiaru świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego,
 • obliczać i wypłacać wynagrodzenie i zasiłki za czas choroby,
 • ustalać uprawnienia w tytułu rodzicielstwa,
 • udzielać świadczeń i wypłacać należności z tytułu rodzicielstwa,
 • obliczać i wypłacać świadczenia za czas wypadku przy pracy.
6

Excel w zastosowaniach kadrowo-płacowych

Ten kurs to absolutny HIT – to połączenie wiedzy eksperckiej, doświadczenia i pasji z jaką chcemy dzielić się z Tobą naszą wiedzą. W tym module nauczysz się w jaki sposób wykorzystać w codziennej pracy możliwości MS Excel w organizacji i optymalizacji procesów kadrowo-płacowych. Kurs obejmuje:

 • wyciąganie danych z komórek (pesel, adres itp.)
 • prawidłowe zaokrąglanie liczb, tworzenie list wybieranych,
 • tworzenie arkuszy kalkulacyjnych z wykorzystaniem prawidłowej konstrukcji formuł oraz ich zagnieżdżania jedna w drugiej,
 • praca z filtrem i sortowaniem,
 • wykorzystanie tabel przestawnych przy tworzeniu raportów i zestawień kadrowo – płacowych, ochrona danych arkusza i pliku.
 • graficzna prezentacja danych świetnie nadająca się do prezentacji,
 • wykorzystanie danych zewnętrznych przy tworzeniu zestawień (np. import danych kadrowo – płacowych z programów KP i ich obróbka),
 • wykorzystanie narzędzi formatowania warunkowego.

FAQ

Jak przebiega kurs?

Raz w tygodniu Uczestnicy spotykają się online podczas wykładu na żywo, który mogą również odsłuchać w dowolnym czasie na platformie Akademii. Każdego dnia otrzymasz ode mnie zadanie na dzień, które pomaga w opanowaniu materiału.

Czy otrzymam materiały?

Uczestnicy otrzymują pakiet materiałów dydaktycznych w formie ebooków do pobrania oraz dostęp do materiałów video, z których mogą w dowolnym czasie korzystać.

Czy mój kurs może sfinansować pracodawca?

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Jakie są warunki ukończenia kursu i czy otrzymam certyfikat?

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich modułów na platformie e-learningowej Uczestnicy przestępują do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe, a po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikat.

Co w sytuacji, gdy nie ukończę kursu?

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Czy muszę instalować dodatkowe programy, aby wziąć udział w kursie?

Korzystając z kursu nie musisz instalować żadnych dodatkowych programów. Wystarczy dostęp do Internetu i zapał do pracy!

Zapisz się na kurs

butterfly

Akademia Mistrzostwa Płacowego

Kurs: PŁACE
Kurs: ZASIŁKI
Kurs: EXCEL W KADRACH I PŁACACH
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 1623 PLN
butterfly

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego

Kurs: KADRY
Kurs: PŁACE
Kurs: CZAS PRACY
Kurs: URLOPY
Kurs: ZASIŁKI
Kurs: EXCEL W KADRACH I PŁACACH
Kurs: RODO W KADRACH I PŁACACH
Zeszyt ćwiczeń do samodzielnej pracy
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Komplet materiałów dydaktycznych do samokształcenia
BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 3575 PLN
butterfly

Akademia Mistrzostwa Kadrowego

Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Kurs: CZAS PRACY
Kurs: RODO
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 1952 PLN

Wybierz pojedyńczy kurs

kurs zasiłki kurs płace kurs urlopy kurs czas pracy kurs kadry