Kilka słów

Akademia Online to innowacyjny i dynamiczny projekt edukacyjny, którego metoda nauczania oparta jest na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy z obszaru HR, w połączeniu ze wsparciem i motywacją ze strony eksperta oraz uczestników procesu szkoleniowego. Kursy proponowane przez Akademię stanowią swoisty plan rozwoju zawodowego, zarówno w zakresie kompetencji twardych, jak i postaw oczekiwanych na rynku pracy. Zadaniem Akademii jest uzbroić jej Uczestników w narzędzia, wiedzę oraz umiejętności, które wykorzystane będą przez nich do efektywnego stymulowania potencjału organizacji, w których pracują bądź będą pracować.

Akademia Online jest autorskim pomysłem Moniki Smulewicz - eksperta, praktyka, a nade wszystko pasjonatka prawa pracy. Zawodowo, od ponad 19 lat, "sparing partnera biznesu", wspierającego przedsiębiorców w obszarze kadrowo-płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Zamiłowanie trenerskie doprowadziło ją do stworzenia kolejnego już projektu szkoleniowego, autorskiej Akademii Online "O kadrach i płacach z pasją", który jest spełnieniem jej marzeń o edukacji bez barier terytorialnych. Prywatnie zakochana w rozwoju osobistym, kwiatach i wartościach rodzinnych.

Czytaj więcej

About me

Zapisz się na kurs

butterfly

KUPUJĄC KURS OTRZYMUJESZ

Możliwość uczestnicwa w kursie
Książkę "Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy"
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy” wraz z rozwiązaniami zadań
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Cena kursu: 379 PLN
butterfly
Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Kurs: CZAS PRACY
Kurs: RODO
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Podkładka pod myszkę
Cena kursu: 1952 PLN
butterfly
Kurs: Kadry
Kurs: Płace
Kurs: Czas Pracy
Kurs: Urlopy
Kurs: Zasiłki
Kurs: Excel w kadrach i płacach
Kurs: RODO w kadrach i płacach
Zeszyt ćwiczeń do samodzielnej pracy
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Komplet materiałów dydaktycznych do samokształcenia
BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 3575 PLN

Dlaczego warto?

1
Kompetencje

W czasach chaosu informacyjnego rzetelne informacje, poparte twardymi faktami i marką osobistą są na wagę złota. Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy , przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

2
Inwestycja, która się zwraca

Uczestnicy kursów przygotowywani są do budowania marki osobistej, utożsamianej z rozwojem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. Inwestycja poniesiona w kursy zwraca się wraz ze wzrostem organizacji, korzystającej ze specjalistycznej wiedzy i potencjału generowanego przez kursantów w codziennych, zawodowych bojach.

3
Systematyczność i motywacja

Brak czasu to najczęściej podnoszony problem w kontekście rozwoju osobistego. Atmosfera Akademii Online i sposób organizacji kursów sprawia jednak, że Uczestnicy skupieni są na wspólnym rozwiązywaniu problemów i codziennych zadań w grupie. Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność, sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

4
Stały kontakt

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie Ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Pakiet daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy i „wyremontowanie” aktualnego stanu, który nie zadowala Ciebie i Twoich przełożonych. Starannie przygotowane materiały dydaktyczne i stały kontakt.

Co o Akademi Online mówią
        jej uczestnicy?

Ideą Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest zdobycie wymaganej wiedzy w określonym przedziale czasowym – na ukończenie Akademii Uczestnicy mają 18 miesięcy, podczas których będą sukcesywnie kończyć poszczególne kursy, wchodzące w skład pakietu. Spodziewanym efektem ukończenia Akademii są:

Karolina Szurgot

Karolina Szurgot

Polecam! Szkolenie dla każdego ... dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami (dopracowanych i dopieszczonych) Ja uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy. Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo- płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.

Anna Barańska

Anna Barańska

Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem, zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.

Manuela Matecka

Manuela Matecka

Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne. Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem. Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Naprawdę warto zrobić ten kurs, gigantyczna dawka wiedzy w każdym momencie! Jestem bardzo zadowolona.

Katarzyna Koc

Katarzyna Koc

Jestem uczestniczką I Akademii Online i bardzo gorąco polecam ten kurs. Naprawdę ogromnie wartościowy. Oprócz wiedzy teoretycznej dużo zadań praktycznych, które pomagają zrozumieć i utrwalić teorię. System lekcji zmuszający do systematyczności, materiał wspaniale wyjaśniany przez Panią Monikę, bardzo sympatyczni uczestnicy, którzy w razie potrzeby również pomagają zrozumieć trudniejsze zagadnienia, do tego stała pomoc Pani Moniki. Jestem niesamowicie zadowolona z wiedzy, którą tutaj zdobywam.

Jolanta Błażejewska

Jolanta Błażejewska

Polecam Akademię Online Moniki Smulewicz. Kadrami zajmuję się od ponad 20 lat i wydawałoby się, że już mnie nic nie zdziwi, ale w tym zawodzie człowiek musi uczyć się całe życie. Kurs jest prowadzony profesjonalnie, elastycznie - w każdej chwili można prześledzić jeszcze raz materiały i nagrania, a Monika Smulewicz szybko reaguje na posty i zapytania ze strony kursantów.

Bogna Maj

Bogna Maj

Akademia Online Moniki Smulewicz to najlepsza inwestycja. Forma szkolenia jest tak uniwersalna, że pozwala na kształcenie/dokształcanie w dogodnym miejscu i czasie. Stały kontakt z Prowadzącą umożliwia wyjaśnienie wszelkich nurtujących nas zagadnień kadrowych. Do tego fantastyczna atmosfera pracy i wspólne poszukiwanie rozwiązań czynią tę Akademię naprawdę wyjątkową.

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Jestem uczestnikiem I edycji Akademii Online. Polecam Panią Monika Smulewicz jako solidnego szkoleniowca. Wysoka korzyść wynikająca ze szkolenia. Szkolenie w tej formie spowodowało moje ogromne zainteresowanie. Bardzo dynamiczne szkolenie, szeroki zakres wiadomości. Bardzo dobry sposób przekazywania informacji. Doskonale przygotowane materiały, ćwiczenia. Metoda stosowana przez Panią Monikę Smulewicz zachęca do aktywności i zaangażowania.

Program kursu

1

Moduł 1: Ogólne zasady naliczania wynagrodzeń

W module tym omówimy pojęcie wynagrodzenia, klasyfikację wynagrodzeń, systemy wynagradzania, a także składniki wynagrodzenia. Dowiemy się też czym jest wynagrodzenie minimalne.

2

Moduł 2: Jak obliczyć wynagrodzenie pracownika, czyli od brutto do netto.

Nauczysz się obliczać składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, FP i FGŚP. Omówimy opodatkowanie wynagrodzeń i zwolnienia podatkowe. Nauczysz się kalkulować wynagrodzenie od brutto do netto.

3

Moduł 3: Wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca

W module tym nauczysz się kalkulować wynagrodzenie w przypadku zwolnienia lekarskiego lub innej przyczyny nieobecności. Omówimy przypadki szczególne naliczania wynagrodzeń we wszelkich, nietypowych wariantach.

4

Moduł 4: Świadczenia pieniężne z tytułu choroby i macierzyństwa cz. I

Zaczynamy od podstaw! Poznasz rodzaje świadczeń i warunki ich wypłaty. Dowiesz się czym jest wynagrodzenie chorobowe i nauczysz się ustalać podstawę wymiaru wynagrodzenia/zasiłku chorobowego.

5

Moduł 5: Świadczenia pieniężne z tytułu choroby i macierzyństwa cz. II

Zasiłki nie będą już miały przed Tobą tajemnic! Omawiamy świadczenia z tytułu choroby i macierzyństwa, zasiłki opiekuńcze, wypadkowe i świadczenia rehabilitacyjne.

6

Moduł 6: Płatne i niepłatne absencje pracownicze, czyli jak ustalić wynagrodzenie za czas niewykonania pracy.

Płatne i niepłatne zwolnienia od pracy oraz ich wpływ na wynagrodzenie. Jak obliczyć wynagrodzenie za czas urlopu i zwolnień okolicznościowych, a także ekwiwalent za urlop.

7

Moduł 7: Obligatoryjne i fakultatywne składniki wynagrodzeń – zasady kalkulacji.

W module tym omawiamy zasady kalkulacji wynagrodzeń za godziny nadliczbowe oraz za pracę w porze nocnej. Dowiesz się jak naliczać odszkodowania i odprawy. Poznasz tajniki potrąceń z wynagrodzenia za pracę i zasiłków.

8

Moduł 8: Wynagrodzenia za pracę na podstawie umów cywilnoprawnych.

Umowy zlecenia, umowy o dzieło, a także inne umowy cywilnoprawne, takie jak kontrakt menedżerski, z którymi zetkniesz się z pracy w działach kadrowo-płacowych.

FAQ

Jaką wiedzę zdobędę?

Znajomość problematyki kadrowo-płacowej w przedsiębiorstwie jest umiejętnością szczególnie poszukiwaną przez pracodawców. Celem kursu jest przygotowanie do pracy w dziale kadrowo-płacowym poprzez zdobycie, usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy z obszaru kalkulacji wynagrodzeń. Zdobyta wiedza pozwoli samodzielnie prowadzić sprawy związane z naliczaniem wynagrodzeń pracowników w firmie.

Jak przebiega kurs?

Kurs trwa 2 miesiące, pełne intensywnej, grupowej pracy. Raz w tygodniu Uczestnicy spotykają się online podczas wykładu na żywo, który mogą również odsłuchać w dowolnym czasie na platformie Akademii. Każdego dnia otrzymują „zadanie na dzień”, które pomaga w opanowaniu materiału. Codzienne spotkają się w grupie i wzajemnie motywują do systematycznej pracy.

Czy otrzymam materiały?

Uczestnicy otrzymują pakiet materiałów dydaktycznych, m.in. 300 stron opracowań, ćwiczenia, wzory dokumentów, a także komplet ustaw i rozporządzeń niezbędnych w codziennej pracy. Kursanci mają dostęp do materiałów video, z których mogą w dowolnym czasie korzystać.

Czy mój kurs może sfinansować pracodawca?

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Jakie są warunki ukończenia kursu i czy otrzymam certyfikat?

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich modułów na platformie e-learningowej Uczestnicy przestępują do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe, a po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikat.

Co w sytuacji, gdy nie ukończę kursu?

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Zapisz się na kurs

butterfly

KUPUJĄC KURS OTRZYMUJESZ

Możliwość uczestnicwa w kursie
Książkę "Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy"
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy” wraz z rozwiązaniami zadań
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Cena kursu: 379 PLN
butterfly
Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Kurs: CZAS PRACY
Kurs: RODO
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Podkładka pod myszkę
Cena kursu: 1952 PLN
butterfly
Kurs: Kadry
Kurs: Płace
Kurs: Czas Pracy
Kurs: Urlopy
Kurs: Zasiłki
Kurs: Excel w kadrach i płacach
Kurs: RODO w kadrach i płacach
Zeszyt ćwiczeń do samodzielnej pracy
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O CZASIE PRACY
BONUS: Książka: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Zeszyt ćwiczeń: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O URLOPACH
BONUS: Komplet materiałów dydaktycznych do samokształcenia
BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
Cena kursu: 3575 PLN