fbpx

Ile będziemy odpoczywać w 2018 roku?

3 stycznia 2018
Dzisiaj opowiem o tym ile będziemy wypoczywać w 2018 r. odpowiednio wykorzystując ułożenie kalendarza, czyli czas zaplanować urlopy. W przyszłym roku będzie bardzo dużo okazji do skorzystania z przedłużonego odpoczynku wykorzystując do tego długie weekendy.

Jak to możliwe, że wystarczy 16 dni urlopu, aby w 2018 roku odpoczywać przez 49 dni. Pozostałą część urlopu można wykorzystać w dowolnym celu np. na wakacyjny wyjazd.

Kiedy zatem planować wolne:

  1. Pierwsza okazja do dłuższego odpoczynku już w styczniu. Nowy Rok przypada w tym roku w poniedziałek a Święto Trzech Króli wypada w sobotę. Dzięki czemu pracując w podstawowym systemie czasu pracy w rozkładzie czasu pracy poniedziałek-piątek zyskamy jeden dodatkowy dzień wolny od pracy. I tak biorąc 3 dni urlopu (2,3,4 stycznia) i “odbierając dodatkowy dzień wolny z tytułu święta (5.01) przypadającego w sobotę, można wygospodarować dziesięć dni wolnych.
  2. Druga możliwość dłuższego wypoczynku  nadejdzie w kwietniu. Wielkanoc w 2018 roku to 31 marzec, 1-2 kwietnia.
  3. Trzeci długi weekend rozpocznie się w sobotę, 28 kwietnia. Majówka wypada we wtorek i czwartek. Wystarczy więc wziąć trzy dni urlopu, aby odpoczywać przez 9 dni. Każdy kto zdecyduje się także na wolny piątek (27.04) – odpocznie przez 10 i prawdopodobnie uniknie majówkowych korków na drogach.
  4. Czwarty długi weekend możemy zorganizować w maju – Boże Ciało w 2018 roku przypada 31 maja. Jeden dzień wolnego zapewni cztery dni odpoczynku.
  5.  Piąty super weekend przypadnie w sierpniu wystarczy zawnioskować o urlop wypoczynkowy w poniedziałek i wtorek (13 i 14 sierpnia) oraz czwartek i piątek (16 i 17 sierpnia) by uzyskać na kolejne dziewięciodniowe „wakacje”.
  6. Szósty długi weekend zorganizujemy w listopadzie. Wszystkich Świętych, 1 listopada, wypada w czwartek. Jeden dzień urlopu po 1 listopada da możliwość skorzystania z 4 dni wolnego.
  7. Ostatni – siódmy z kolei długi weekend w 2018 r. to grudzień i Boże Narodzenie –  w tym roku wypada we wtorek i środę. Cztery dni urlopu (24,27,28 i 31.12) wystarczą, by odpoczywać przez 11 dni od poprzedzającej soboty aż do Nowego Roku.

Życzę przyjemnego wypoczynku !

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!