timestamp
3 stycznia 2018
timestamp
0
...

Ile będziemy odpoczywać w 2018 roku?

timestamp
3 stycznia 2018
timestamp
0
...

Kilka dni temu pisałam o tym ile będziemy pracować w 2018 roku, a ile będziemy odpoczywać w 2018 roku?

Czy to możliwe, że biorąc 16 dni urlopu można wygospodarować aż 49 dni wolnych ? Dzisiaj opowiem o tym ile będziemy wypoczywać w 2018 r. odpowiednio wykorzystując ułożenie kalendarza, czyli czas zaplanować urlopy. W przyszłym roku będzie bardzo dużo okazji do skorzystania z przedłużonego odpoczynku wykorzystując do tego długie weekendy. Jak to możliwe, że wystarczy 16 dni urlopu, aby w 2018 roku odpoczywać przez 49 dni. Pozostałą część urlopu można wykorzystać w dowolnym celu np. na wakacyjny wyjazd.

Kiedy zatem planować wolne:

  1. Pierwsza okazja do dłuższego odpoczynku już w styczniu. Nowy Rok przypada w tym roku w poniedziałek a Święto Trzech Króli wypada w sobotę. Dzięki czemu pracując w podstawowym systemie czasu pracy w rozkładzie czasu pracy poniedziałek-piątek zyskamy jeden dodatkowy dzień wolny od pracy. I tak biorąc 3 dni urlopu (2,3,4 stycznia) i “odbierając dodatkowy dzień wolny z tytułu święta (5.01) przypadającego w sobotę, można wygospodarować dziesięć dni wolnych.
  2. Druga możliwość dłuższego wypoczynku  nadejdzie w kwietniu. Wielkanoc w 2018 roku to 31 marzec, 1-2 kwietnia.
  3. Trzeci długi weekend rozpocznie się w sobotę, 28 kwietnia. Majówka wypada we wtorek i czwartek. Wystarczy więc wziąć trzy dni urlopu, aby odpoczywać przez 9 dni. Każdy kto zdecyduje się także na wolny piątek (27.04) – odpocznie przez 10 i prawdopodobnie uniknie majówkowych korków na drogach.
  4. Czwarty długi weekend możemy zorganizować w maju – Boże Ciało w 2018 roku przypada 31 maja. Jeden dzień wolnego zapewni cztery dni odpoczynku.
  5.  Piąty super weekend przypadnie w sierpniu wystarczy zawnioskować o urlop wypoczynkowy w poniedziałek i wtorek (13 i 14 sierpnia) oraz czwartek i piątek (16 i 17 sierpnia) by uzyskać na kolejne dziewięciodniowe „wakacje”.
  6. Szósty długi weekend zorganizujemy w listopadzie. Wszystkich Świętych, 1 listopada, wypada w czwartek. Jeden dzień urlopu po 1 listopada da możliwość skorzystania z 4 dni wolnego.
  7. Ostatni – siódmy z kolei długi weekend w 2018 r. to grudzień i Boże Narodzenie –  w tym roku wypada we wtorek i środę. Cztery dni urlopu (24,27,28 i 31.12) wystarczą, by odpoczywać przez 11 dni od poprzedzającej soboty aż do Nowego Roku.

Życzę przyjemnego wypoczynku !

akademia image
butterflies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w mojej Akademii Online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *