fbpx

Ile będziemy odpoczywać w 2018 roku?

3 stycznia 2018
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Dzisiaj opowiem o tym ile będziemy wypoczywać w 2018 r. odpowiednio wykorzystując ułożenie kalendarza, czyli czas zaplanować urlopy. W przyszłym roku będzie bardzo dużo okazji do skorzystania z przedłużonego odpoczynku wykorzystując do tego długie weekendy.

Jak to możliwe, że wystarczy 16 dni urlopu, aby w 2018 roku odpoczywać przez 49 dni. Pozostałą część urlopu można wykorzystać w dowolnym celu np. na wakacyjny wyjazd.

Kiedy zatem planować wolne:

  1. Pierwsza okazja do dłuższego odpoczynku już w styczniu. Nowy Rok przypada w tym roku w poniedziałek a Święto Trzech Króli wypada w sobotę. Dzięki czemu pracując w podstawowym systemie czasu pracy w rozkładzie czasu pracy poniedziałek-piątek zyskamy jeden dodatkowy dzień wolny od pracy. I tak biorąc 3 dni urlopu (2,3,4 stycznia) i „odbierając dodatkowy dzień wolny z tytułu święta (5.01) przypadającego w sobotę, można wygospodarować dziesięć dni wolnych.
  2. Druga możliwość dłuższego wypoczynku  nadejdzie w kwietniu. Wielkanoc w 2018 roku to 31 marzec, 1-2 kwietnia.
  3. Trzeci długi weekend rozpocznie się w sobotę, 28 kwietnia. Majówka wypada we wtorek i czwartek. Wystarczy więc wziąć trzy dni urlopu, aby odpoczywać przez 9 dni. Każdy kto zdecyduje się także na wolny piątek (27.04) – odpocznie przez 10 i prawdopodobnie uniknie majówkowych korków na drogach.
  4. Czwarty długi weekend możemy zorganizować w maju – Boże Ciało w 2018 roku przypada 31 maja. Jeden dzień wolnego zapewni cztery dni odpoczynku.
  5.  Piąty super weekend przypadnie w sierpniu wystarczy zawnioskować o urlop wypoczynkowy w poniedziałek i wtorek (13 i 14 sierpnia) oraz czwartek i piątek (16 i 17 sierpnia) by uzyskać na kolejne dziewięciodniowe „wakacje”.
  6. Szósty długi weekend zorganizujemy w listopadzie. Wszystkich Świętych, 1 listopada, wypada w czwartek. Jeden dzień urlopu po 1 listopada da możliwość skorzystania z 4 dni wolnego.
  7. Ostatni – siódmy z kolei długi weekend w 2018 r. to grudzień i Boże Narodzenie –  w tym roku wypada we wtorek i środę. Cztery dni urlopu (24,27,28 i 31.12) wystarczą, by odpoczywać przez 11 dni od poprzedzającej soboty aż do Nowego Roku.

Życzę przyjemnego wypoczynku !

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!