fbpx

Nowelizacja treści świadectwa pracy

1 lipca 2019
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Stało się, mamy kolejną nowelizację prawa pracy, tym razem dotyczącą Świadectw Pracy. Wyczekana i upragniona, trochę spóźnioną, ale w końcu jest.

Z dniem 29.06.2019 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 czerwca 2019 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw pracy.

Rozporządzanie wprowadziło nowy wzór świadectwa pracy, z którego usunięto imiona rodziców, dostosowując tym  samym treść Świadectwa Pracy do aktualnego brzemienia art. 22(1) kodeksu pracy.  Pozostałe części świadectwa pozostały nie zmienione.

Nowelizacja dotyczy także uprawnień osób, które w okresie od dnia 4 maja 2019 roku do dnia poprzedzającego wejście w życie Rozporządzenia , czyli do 28 czerwca 2019 roku, otrzymali Świadectwa Pracy zawierające informację o imionach rodziców.

Zgodnie z nowelizacją, osoby te mają prawo do zgłoszenia wniosku w wersji papierowej lub elektronicznie, o wydanie Świadectwa Pracy według nowego wzoru, w terminie 30 dni od wejścia w życie ww. rozporządzenia.

Pracodawco na wydanie nowego Świadectwa Pracy masz tylko 7 dni od daty złożenia wniosku przez Pracownika.

A co zrobić z dotychczasowym Świadectwem?

W dniu wydania nowego Świadectwa Pracy zgodnie z wnioskiem Pracownika, poprzednie Świadectwo należy usunąć z akt osobowych i zniszczyć.

Link do rozporządzenia: Zobacz tutaj

Zobacz też koniecznie …

Wpis o stanowisku UODO w sprawie badania trzeźwości pracowników.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!