timestamp
1 lipca 2019
timestamp
2
...

Nowelizacja treści świadectwa pracy

timestamp
1 lipca 2019
timestamp
2
...

Stało się, mamy kolejną nowelizację prawa pracy, tym razem dotyczącą Świadectw Pracy.  Wyczekana i upragniona, trochę spóźnioną, ale w końcu jest. Z dniem 29.06.2019 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 czerwca 2019 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw pracy.

Rozporządzanie wprowadziło nowy wzór świadectwa pracy, z którego usunięto imiona rodziców, dostosowując tym  samym treść Świadectwa Pracy do aktualnego brzemienia art. 22(1) kodeksu pracy.  Pozostałe części świadectwa pozostały nie zmienione.

Nowelizacja dotyczy także uprawnień osób, które w okresie od dnia 4 maja 2019 roku do dnia poprzedzającego wejście w życie Rozporządzenia , czyli do 28 czerwca 2019 roku, otrzymali Świadectwa Pracy zawierające informację o imionach rodziców.

Zgodnie z nowelizacją, osoby te mają prawo do zgłoszenia wniosku w wersji papierowej lub elektronicznie, o wydanie Świadectwa Pracy według nowego wzoru, w terminie 30 dni od wejścia w życie ww. rozporządzenia.

Pracodawco na wydanie nowego Świadectwa Pracy masz tylko 7 dni od daty złożenia wniosku przez Pracownika.

A co zrobić z dotychczasowym Świadectwem?

W dniu wydania nowego Świadectwa Pracy zgodnie z wnioskiem Pracownika, poprzednie Świadectwo należy usunąć z akt osobowych i zniszczyć.

Link do rozporządzenia: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1197/1

Zobacz też koniecznie …

Wpis o stanowisku UODO w sprawie badania trzeźwości pracowników.

Koniecznie odwiedź  zasubskrybuj BLOG, aby nie ominęły Cię żadne nowości.

Koniecznie zostaw komentarz i napisz proszę, czy materiały które dla Ciebie przygotowuję są pomocne i wartościowe. Co Ci się podoba a co mogłabym zrobić lepiej. Śledź mój blog i zasubskrybuj BLOG, zapisz się na Newsletter a nie ominie Cię żaden wpis.

Odwiedź też koniecznie i zasubskrybuj też mój kanał na YouTube.

 

akademia image
butterflies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w mojej Akademii Online

2 komentarze do "Nowelizacja treści świadectwa pracy"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *