fbpx

Pobierz komunikat dla pracowników o ich uprawnieniach związanych z zamknięciem szkół, żłobków i przedszkoli!

11 marca 2020
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Dzisiejsza decyzja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o zamknięciu na okres dwóch tygodni wszystkich placówek oświatowych na terenie całej Polski wywołała lawinę pytań kierowanych do nas od Pracowników i Pracodawców.
  • Kto ma prawo do zasiłku opiekuńczego?
  • Jak udokumentować uprawnienie?
  • Jak długo mogę być nieobecny w pracy?

To tylko niektóre z pytań płynących ze wszech stron. Morze wątpliwości zalewa fora internetowe oraz działy kadrowo-płacowe.

Przygotowałam dla Ciebie gotowy komunikat, który możesz wywiesić w swojej firmie (w szatni, stołówce, na tablicy ogłoszeń), wszędzie tam gdzie przebywają Twoi pracownicy i pojawiają się pytania.

Wystarczy tylko, że:

  • pobierzesz komunikat dla pracowników w formacie pdf,
  • uzupełnisz swoje dane kontaktowe w specjalnie przegotowanych polach do edycji,
  • wydrukujesz i wywieś na tablicy ogłoszeń.

I wszyscy będą znali swoje uprawnienia, a Ty unikniesz tysięcy pytań w tym temacie.

Możesz też rozesłać ten dokument do pracowników, zawiera on interaktywny link do Oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

Mam nadzieję, że informator okaże się przydatny. Koniecznie daj znać w komentarzu, a jeśli uznasz że może być pomocny również dla Twoich znajomych udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku i innych mediach społecznościowych.

Na blogu czekają też na Ciebie inne wpisy na temat konsekwencji koronarirusa dla stosunku pracy:

Pobierz komunikat dla swoich pracowników!

Zostawienie adresu email jest równoznaczne ze zgodą na otrzymywanie ode mnie wiadomości i z akceptacją naszej Polityki Prywatności.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!