fbpx

Kolejny III etap odmrażania gospodarki przed Nami.

13 maja 2020
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Jak właśnie ogłosił Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, III etap rozpocznie się 18 maja i będzie obejmował kolejne dziedziny życia.

Edukacja

Od 18 maja mogą rozpocząć działalność szkoły policealne, a od 25 maja w szkołach dla klas 1-3 zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze, jednocześnie będzie w dalszym ciągu obowiązywał zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu.

25 maja szkoły zostaną otwarte dla ósmoklasistów i maturzystów potrzebujących ostatnich konsultacji przed egzaminami.

Od 1 czerwca do szkół będą mogli powrócić uczniowie, by umożliwić im poprawę ocen lub skorzystać z konsultacji z Nauczycielami.

Usługi

 • zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, pod pewnymi rygorami m.in. umawianie wizyt na konkretne godziny, dezynfekcja po każdym kliencie,
 • lokale gastronomiczne (restauracje, kawiarnie, bary) wraz z ogródkami tutaj przewidziano następujące uwarunkowania:
  • 1 osoba na 4m kw. powierzchni lokalu.
  • Maseczki i rękawiczki jako stały element garderoby obsługi kuchni i sali.
  • Odległość między stolikami minimum 2 m.
  • Dezynfekcja stolika po każdym kliencie.

Komunikacja miejska

W związku z powolnym powrotem coraz większej liczby pracowników do firm, zmianie ulegną  limity osób korzystających z komunikacji miejskiej, ulegnie on zwiększeniu do 30% ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących, obecnie jest to 50% miejsc siedzących.

Obiekty sportowe

Zostaje uwolniony dostęp do infrastruktury sportowej, i tak na tzw. „orlikach” będzie mogło przebywać do 14 osób, natomiast w halach dostęp uzależniony będzie od powierzchni hali sportowej:

 • Do 300 m kw. do 12 osób plus trener,
 • Do 800 m kw. do 18 osób plus 2 trenerów,
 • Do 1000 m kw. do 24 osób plus 2 trenerów,
 • Powyżej 1000 m kw. – 32 osoby plus 3 trenerów.

Powoli widać światełko w tunelu, jednakże przed Nami jeszcze wiele trudnych decyzji, ale jest nadzieja.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!