fbpx

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej – podcast#17

2 października 2020
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Odwieczny problem każdej kobiety, czyli w co się ubrać. Po otrzymaniu telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną ogarnia Cię panika, zastanawiasz się co założyć, aby wypaść jak najlepiej i nie popełnić gafy już na pierwszym spotkaniu? A co w przypadku, gdy dostałaś pracę i poinformowano Cię o tym, że w firmie obowiązuje Dress code?


Bądźmy szczerzy, przez pierwsze 20-30 sekund oceniamy wygląd drugiego człowieka czy tego chcemy czy nie.  Staranny, zadbany ubiór i elegancki wygląd kojarzą się z profesjonalizmem i kompetencją.
Ubranie nie tylko zdobi, ale i określa człowieka. Ubrać się odpowiednio do sytuacji wcale nie jest takie proste, zwłaszcza dla kogoś kto musi zmienić swój styl.

Ogólne zasady stroju biznesowego to przede wszystkim:

  • Schludność
  • Elegancja
  • Prostota
  • Umiar
  • Harmonia


Strój musi być także dostosowany do stanowiska, wymogów przełożonego, wizerunku i polityki firmy.
Podczas ostatniego spotkania rozmawiałam z Aleksandrą Pakułą o zasadach mówiących czego unikać, a co rano wybierać z szafy, by być pracownikiem zawsze odpowiednio ubranym nawet gdy pracujemy w domu i korzystamy z video konferencji.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!