fbpx

Szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy

7 maja 2021
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
4 maja 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. W ciągu pierwszego dnia specjalny formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wypełniło prawie 500 firm, które zgłosiły ponad 530 tysięcy chętnych osób do szczepienia.

Zasady uczestnictwa w programie szczepień

Aby wziąć udział w rządowym programie szczepień pracodawca musi:

  • zebrać co najmniej 300 chętnych do zaszczepienia się przeciw COVID-19,
  • nawiązać współpracę z istniejącym punktem szczepień (podmiotem wykonującym działalność leczniczą, tj. PWDL, zgłoszonym do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jako punkt szczepień),
  • zgłosić się przez formularz dostępny na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, wskazując liczbę chętnych do zaszczepienia oraz dane punktu szczepień, z którym współpracuje.

Szczepienia organizowane przez pracodawcę mogą być przeprowadzane na terenie zakładu pracy lub w placówce medycznej. Pracodawca powinien być w stanie zaszczepić wszystkie zgłoszone osoby w ciągu 5 dni. Rekomendowane dni wykonywania szczepień to: sobota, niedziela i poniedziałek.

Kogo pracodawca może zgłosić do szczepienia?

Do szczepienia pracodawca może zgłosić:

  • pracowników zakładu pracy,
  • członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych,
  • osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą),
  • studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa),
  • członków rodzin w/w osób.

O kolejności dostarczenia szczepionek zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę, a terminy rozpoczęcia szczepień w danym zakładzie pracy zostaną podane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Nie będzie możliwości wyboru rodzaju szczepionki.

No token or token has expired.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!