fbpx

Dotacje do szkoleń z Bazy Usług Rozwojowych

12 czerwca 2021
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
BUR to platforma informatyczna, na której zamieszczono bezpłatny zbiór ofert usług rozwojowych, czyli szkoleń, e-learningu, doradztwa, coachingu, czy studiów podyplomowych.

System dofinansowania w Bazie Usług Rozwojowych (BUR), to drugi po Krajowym Funduszu Szkoleniowym (KFS) najpopularniejszy sposób na pozyskanie dofinansowania na usługi szkoleniowe.

W Bazie może znaleźć się każda instytucja, która świadczy usługi w obszarze szkoleń i doradztwa zweryfikowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Usługi dofinansowane za pośrednictwem BUR mogą świadczyć instytucje, które spełnią szereg kryteriów. Jednym z nich jest posiadanie przez jednostkę certyfikatu potwierdzającego wysoką jakość świadczonych usług. 

Firma, która ten certyfikat posiada może się poszczycić wysokim
standardem prowadzonych szkoleń, który odpowiada normom Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi taki certyfikat otrzymała w maju 2021 r.

Kto może otrzymać dofinansowanie z BUR?

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z 14 województw w Polsce, z wyłączeniem województwa mazowieckiego oraz pomorskiego. W każdym województwie zasady, które regulują dofinansowania, są ustalane indywidualnie. Obowiązuje przy tym rejonizacja terytorialna. Firmy, które działające na terenie danego województwa mogą ubiegać się o dofinansowanie wyłącznie w tym województwie.

Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne. Z usług mogą korzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw.

Największe szanse na otrzymanie wsparcia z BUR mają:

  • pracownik w wieku 50 lat lub więcej,
  • pracownik o niskich kwalifikacjach,
  • działalność w smart specialization.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Aby skorzystać z takiej formy dofinansowania szkoleń, należy:

  • Wybrać szkolenie dostępne w Bazie Usług Rozwojowych.
  • Założyć konto w BUR.
  • Skontaktować się z operatorem (instytucja, która w pełni realizuje proces obsługi wniosków, zawierania umów z beneficjentem a także zajmuje się przekazywaniem środków uzyskanego dofinansowania) przypisanym do danego województwa, który pomoże wypełnić wniosek szkoleniowy.
  • Podpisać umowę – Przy otrzymaniu dofinansowania konieczne jest podpisanie umowy z operatorem i złożyć kompletną dokumentację.
  • Zapisać się na szkolenie.
  • Zrealizować szkolenie. Po odbytym szkoleniu, koniecznie oceń je w BUR, jest to konieczne w celu otrzymania refundacji.
  • Opłacić fakturę i otrzymać refundacje.

Lista firm oferujących szkolenia znajduje się na stronie Bazy Usług Rozwojowych. W ofercie bazy usług szkoleniowych znajdziesz usługi podzielone na 12 kategorii.

Jak duże dofinansowanie można otrzymać?

W ramach dofinansowania można otrzymać maksymalnie 100.000 zł dofinansowania na jedno przedsiębiorstwo, w ramach jednego projektu. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać dofinansowanie na poziomie 80%, średnie przedsiębiorstwa i firmy – 70%, a duże przedsiębiorstwa – 60%.

W poszczególnych województwach obowiązują kryteria, na podstawie których określany jest poziom dofinansowania.

Dofinansowanie do szkoleń stanowi korzystną alternatywę stałego podnoszenia kwalifikacji zarówno pracowników jak i pracodawców. Procedura przyznawania środków nie jest skomplikowana, warto więc korzystać ze szkoleń znajdujących się w Bazie Usług Rozwojowych.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!