fbpx

Benefity pracownicze w 2021 roku

13 lipca 2021
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Epidemia spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-19 zmieniła nasze podejście do pracy i benefitów pracowniczych.

Na podstawie raportu „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 r.” do najpopularniejszych benefitów pracowniczych dwa lata temu należały:

  • pakiety opieki medycznej (70,6%),
  • karnety na siłownię i do klubów fitness (49,4%),
  • ubezpieczenie na życie (43,9%).

Dodatkowo, najbardziej pożądanymi świadczeniami pozapłacowymi, które nie były dostępne na szeroką skalę były: elastyczne godziny pracy i praca zdalna.

Gdy w marcu 2020 r. został wprowadzony stan epidemii, pracodawcy zdecydowali się na przeniesienie pracowników do pracy zdalnej, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania biznesu oraz zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo zatrudnionych. Teraz kiedy od 1,5 roku pracujemy w zupełnie innych warunkach przewartościowaniu uległy również benefity pracownicze.

Jaki wpływ na benefity miała pandemia?

Pomimo, że prawie 60 proc. ankietowanych firm w raporcie Nationale-Nederlanden „Benefity pracownicze w dobie pandemii” wykazało, że pandemia miała negatywny wpływ na ich kondycję finansową, to nadal prawie 80 proc. zakładów pracy oferuje różnego rodzaju świadczenia pozapłacowe dla swoich pracowników.

Jak wynika z ww. raportu wśród najczęściej oferowanych dodatków do pensji w 2021 r. są:

  • ubezpieczenie na życie (61%),
  • szkolenia zawodowe  albo rozwojowe (49%),
  • praca zdalna (43 %).

Bez wątpienia najbardziej na popularności straciły karnety sportowe głównie ze względu na wprowadzone obostrzenia. Najpowszechniejszymi benefitami na przestrzeni lat stały się: pakiety opieki medycznej i ubezpieczenie na życie, które okazały się tak samo ważne przed jak i w trakcie pandemii.

Warto również podkreślić, że ze względu na pracę w nowych warunkach, możliwość pracy zdalnej stała się kluczowym aspektem przy wyborze pracy, gdyż prawie 60%  pracowników deklaruje, że po pandemii nadal chce pracować z domu.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 12,000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on print
Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

„O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego Moniki Smulewicz jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!