fbpx

Check-lista obowiązków pracodawcy zatrudniającego cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę

10 lutego 2022
Czy znasz obowiązki pracodawcy zatrudniającego cudzoziemców na podstawie zezwolenia na pracę? Pobierz kompleksową ścieżkę weryfikacji procedury zatrudnienia cudzoziemca, którego podstawę zatrudnienia stanowi zezwolenie na pracę!

Check-lista, którą udostępniam Ci do pobrania z mojego bloga, stanowi kompleksową weryfikację procedury zatrudnienia cudzoziemca, którego podstawę legalności zatrudnienia stanowi zezwolenie na pracę.

Pobierz, weryfikuj i podziel się z innymi!

Pamiętaj! Za nielegalne zatrudnianie cudzoziemca lub niedopełnienie obowiązków związanych z jego zatrudnieniem grożą kary nawet do 30 000 zł!

Konsekwencje dotyczą nie tylko konkretnej osoby fizycznej, która dopuściła się takiego czynu – w niektórych okolicznościach stanowi to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat!

Negatywne implikacje nielegalnego zatrudnienia mogą być dotkliwe również dla samej firmy – w razie skazania za przestępstwo sąd może orzec zakaz dostępu firmy do niektórych środków unijnych lub nakazać jej zapłatę na rzecz Skarbu Państwa równowartości takich środków otrzymanych w ciągu ostatniego roku.

Pobierz check-listę i zapanuj nad skomplikowanymi formalnościami!

7 marca 2022 r. rozpoczynamy II edycję Akademii Zatrudniania Cudzoziemców i Legalizacji Zatrudnienia, czyli 3-miesięczny program rozwoju zawodowego. Zdobądź kwalifikacje potwierdzone certyfikatem MEN i zostań specjalistą ds. zatrudniania cudzoziemców i legalizacji zatrudniania. 

Problematykę zatrudniania cudzoziemców omawiamy w Akademii Zatrudniania Cudzoziemców w Polsce – certyfikowanego programu szkoleniowego mającego na celu dostarczenie informacji pozwalających zrozumieć działanie systemu polskiego prawa imigracyjnego oraz zasad opodatkowania i ubezpieczeń społecznych dotyczących cudzoziemców.
START 21 kwietnia 2022 r.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!