fbpx

Check-lista i LIVE – Wsparcie dla Ukrainy

24 lutego 2022
Kadry solidarne z Ukrainą! Pod tym hasłem organizujemy szereg form wsparcia dla pracodawców, którzy chcą pomóc swoim współpracownikom oraz osobom dotkniętym sytuacją na Ukrainie w legalizacji pobytu i pracy w Polsce. Sprawdź, jakie środki wsparcia ma do dyspozycji HR!
Kadry to ludzie dla ludzi! Na tym polega ta praca, że wspieramy, pomagamy, jesteśmy!

Nasz Zespół organizuje szereg form wsparcia dla pracodawców, którzy chcą pomóc osobom dotkniętym rosyjską agresją. Jako HR chcemy dzielić się wiedzą, która służyć będzie w procesie sprowadzania rodzin pracowników narodowości ukraińskiej do Polski. Ponieważ dysponujemy ogromnymi zasięgami w mediach społecznościowych, w tej wyjątkowej chwili, pośredniczymy w pozyskiwaniu wiedzy i dobrych praktyk niezbędnych do legalizacji pobytu i pracy w Polsce przez osoby uciekające z obszarów dotkniętych wojną.

LIVE z ekspertem ds. legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce

W czwartek o godzinie 21:00 miało miejsce specjalne wydarzenie LIVE z udziałem cenionej przez przedsiębiorców ekspertki ds. prawa pracy i migracji zarobkowych, a przede wszystkim praktyka wspierającego pracodawców w zarządzaniu procesami legalizacji pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Moim gościem była dr Izabela Florczak, która na swoim profilu na LinkedIn przekazuje bieżące informacje o tym, jak pracodawcy mogą leganie i skutecznie wspierać swoich pracowników.

Podczas LIVE uczestnicy uzyskali cenne informacje o bieżącej sytuacji, legalnych procedurach zatrudniania cudzoziemców w Polsce i o tym, co możemy zrobić jako przedstawiciele działów kadrowo-płacowych!

LIVE zobaczyć można na moim kanale na YouTube oraz na Facebooku.

Check-lista zatrudnienia cudzoziemca w języku ukraińskim do pobrania

Poniżej udostępniamy do bezpłatnego pobrania check-listę stanowiącą kompleksową weryfikację procedury zatrudnienia cudzoziemca, którego podstawę legalności zatrudnienia stanowi zezwolenie na pracę. Dokument został przygotowany w języku ukraińskim! Mam nadzieję, że będzie pomocą w procesie zatrudnienia!

Check-listę obowiązków pracodawcy zatrudniającego cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę w języku polskim pobierz TUTAJ >

Obserwuj moje media społecznościowe, ponieważ na bieżąco będziemy przekazywać rozwiązania i publikacje, nad którymi pracujemy!

Uruchamiamy specjalny adres e-mail dla osób potrzebujących wsparcia

Od dzisiaj udostępniamy specjalny adres e-mail, na który mogą napisać osoby potrzebujące pomocy w legalizacji pobytu i pracy, jak również osoby, które oferują swoją pomoc w zakresie konsultacji. Za pomocą tego adresu będziemy pośredniczyć w kierowaniu osób potrzebujących zasięgnięcia wiedzy do osób, które zadeklarowały swoją pomoc i wsparcie w dzieleniu się wiedzą.

[email protected] – adres e-mail dostępny dla osób, które chcą uzyskać informacje niezbędne do niesienia pomocy w zakresie legalizacji pobytu i pracy osób dotkniętych wojną oraz dla osób, które mogą pomóc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Inwentaryzacja potrzeb i deklaracji pomocy

Biorąc pod uwagę zadeklarowane wsparcie, jako Społeczność biorąca udział w akcji #HRwspieraUA jesteśmy w stanie udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy chcieliby podjąć w Polsce pracę w zakresie obejmującym:

  • legalizacja pracy i pobytu w Polsce – pomoc w kompletowaniu dokumentów
  • pomoc w legalizacji pobytu rodzin
  • kontakt z urzędami – w tym kierowanie do właściwych urzędów
  • tłumaczenia i pomoc w komunikacji
  • przygotowanie CV i aktywne poszukiwanie pracy

Osoby poszukujące pracy mogą wysyłać swoje CV TUTAJ >

W zakresie pomocy dla pracodawców chcących wesprzeć swoich pracowników narodowości ukraińskiej oraz ich rodziny, a także tych, którzy chcą zatrudnić napływających uchodźców możemy pomóc w obszarze:

  • konsultacje i pomoc w zakresie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców
  • rekrutacja i poszukiwanie pracowników
  • tłumaczenia i pomoc w komunikacji
  • zorganizowanie kontaktu z osobami, które dysponują zakwaterowaniem.

Na dedykowany adres e-mail [email protected] cały czas napływają deklaracje pomocy oraz pytania i prośby o pomoc. Wiele osób otrzymało już wsparcie dzięki nieocenionej pomocy Wolontariuszy – prawników, biur rachunkowych, specjalistów HR. Nie sposób wszystkich tutaj wymienić! Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w niesienie realnego wsparcia i otuchy w tym trudnym dla wielu ludzi czasie!

Wierzymy w to, że nasza Społeczność Pasjonatów Kadr i Płac jest pełna empatii i w tych trudnych chwilach okaże wielkie serce ludziom takim jak my, którzy chcą w spokoju żyć, pracować i kochać!

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!