fbpx

Terminy kadrowo-płacowe na listopad 2022

27 października 2022
Pobierz bezpłatny kalendarz kadrowo-płacowy, czyli interaktywną listę czynności, które w listopadzie 2022 należy wykonać w działach obsługujących pracowników. Dopilnuj obowiązków pracodawcy, zapanuj nad formalnościami i terminami kadrowo-płacowymi!
Najlepszym nauczycielem jest czas.
/Menander, starożytny poeta grecki/

Terminy kadrowo-płacowe LISTOPAD 2022

Listopad 2022 w kadrach i płacach upłynie jako czas oczekiwania na grudniowe zamknięcie roku i przygotowanie do Akcji PIT. Czujemy już oddech informacji podatkowych na plecach… To ostatnie chwile, by pomyśleć o sobie!

Sprawdź szczegóły Akademii Restrukturyzacji, czyli Akademii rozwiązywania stosunku pracy i zmiany warunków zatrudnienia – zakończy się jeszcze w tym roku, a Ty otrzymasz jedyny na rynku certyfikat Eksperta ds. Restrukturyzacji Zatrudnienia!

Pobierz planner kadrowo-płacowy na listopad 2022

Dla wszystkich Praktyków Kadr i Płac przygotowałam PLANNER KADROWO-PŁACOWY NA LISTOPAD 2022. Mam nadzieję, że ta interaktywna check-lista obowiązków kadrowo-płacowych pomoże w organizacji Twojej pracy i będzie stać na straży ważnych terminów.

Planner możesz wydrukować lub zapisać na pulpicie i zaznaczać w nim zrealizowane zadania oraz uzupełniać go o swoje notatki. Używaj go tak, jak potrzebujesz i jak Tobie najwygodniej!

W plannerze znajdziesz:

  • terminy zobowiązań publicznoprawnych
  • wymiar czasu pracy
  • wysokość dodatku nocnego
  • ciekawe orzecznictwo.

Wszystko po to, by czynić swoją pracę przyjemniejszą i utrwalać wiedzę, przy okazji wypełniania comiesięcznych obowiązków.

Pobierz PLANNER kadrowo-płacowy na LISTOPAD 2022

Ważne daty dla kadr i płac w listopadzie 2022

30 listopada 2022 to bardzo ważna data dla mniejszych pracodawców – tych, którzy zatrudniają ok. 20 osób. Liczba osób zgłoszonych do ubezpieczenia społecznego na dzień 30 listopada 2022 r. determinuje czy zasiłki w 2023 r. będzie wypłacał ZUS czy pracodawca. 

Do wypłaty zasiłków z ubezpieczeń społecznych w 2023 r. upoważniony będzie pracodawca, który na dzień 30 listopada 2022 r. zgłosi do ubezpieczenia chorobowego co najmniej 21 osób.

Na moim blogu opisałam kogo uwzględnić w liczbie osób zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego na dzień 30.11.2022 r. oraz których pracowników nie weźmiemy pod uwagę ustalając liczbę ubezpieczonych. Zapraszam do lektury!

Czas pracy w listopadzie 2022

Ile będziemy pracować w listopadzie 2022 r.? Wymiar czasu pracy w listopadzie 2022 wynosi 160 godzin (20 dni roboczych). Występują dwa, dodatkowe dni świąteczne – 1 listopada (Wszystkich Świętych) oraz 11 listopada (Święto Niepodległości). Nie ma niedziel zwolnionych z zakazu handlu.

Wymiar czasu pracy w 2022 roku dla poszczególnych okresów rozliczeniowych sprawdzisz tutaj >Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!