fbpx

[LIVE] Zwolnienia grupowe?! Nie idź po linii najmniejszego oporu!

28 października 2022
Zobacz niezwykłe spotkanie LIVE, podczas którego Monika Smulewicz oraz dr Marcin Wojewódka rozmawiali na temat sposobów restrukturyzacji firm w czasach spowolnienia gospodarczego. Jakie rozwiązania rekomendują eksperci prawa pracy? Z pewnością nie są to definitywne zwolnienia grupowe! Po drodze mamy szereg innych możliwości! Zapraszamy do czerpania inspiracji!

Firmy przygotowują się na kilkuletnią recesję i spowolnienie gospodarcze. Do działów HR wpływają zapytania od przezornych dyrektorów i menedżerów dot. zwolnień grupowych. My jednak wkładamy kij w mrowisko i pytamy: czy definitywne zwolnienia grupowe to jedyne, słuszne rozwiązanie?

Negatywnym wzorcem niech będzie branża lotnicza, która w czasie pandemii zwolniła 2,3 mln osób na całym świecie, a dzisiaj boryka się z niedoborem pracowników, którego już nie odrobi! Rekrutacje stoją w miejscu, a wszelkie zachęty w postaci wymyślnych benefitów i systemów wynagradzania nie działają, bo zwolnieni pracownicy, pozostawieni sami sobie, przebranżowili się i nie chcą wracać do firm, które ukarały ich gigantyczną falą zwolnień.

Eksperci rozmawiali o tym, że restrukturyzacja niejedno ma imię! Dowiesz się, że definitywne zwolnienia grupowe to rozwiązanie ostateczne, a przed nim mamy do dyspozycji szereg innych metod restrukturyzacji, nie tak drastycznych i zdecydowanie o wiele bardziej życiowych, ludzkich i etycznych.


Pobierz e-book o zwolnieniach grupowych i Programie Dobrowolnych Odejść


Zapraszamy na certyfikowany kurs rozwiązywania stosunku pracy i zmiany warunków zatrudnienia, który startuje już 10 listopada 2022 r.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenia MEN potwierdzające kwalifikacje zawodowe!


Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!