fbpx

Terminy kadrowo-płacowe na grudzień 2022

30 listopada 2022
Pobierz bezpłatny kalendarz kadrowo-płacowy, czyli interaktywną listę czynności, które w grudniu 2022 należy wykonać w działach obsługujących pracowników. Dopilnuj obowiązków pracodawcy, zapanuj nad formalnościami i terminami kadrowo-płacowymi!
Dobry plan konsekwentnie wykonany teraz jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później.
/George Patton/

Terminy kadrowo-płacowe GRUDZIEŃ 2022

Grudzień 2022 w kadrach i płacach upłynie nam pod hasłem zamknięcia roku, przedświątecznych wypłat i żmudnego przygotowania do Akcji PIT.

Pobierz planner kadrowo-płacowy na grudzień 2022

Dla wszystkich Praktyków Kadr i Płac przygotowałam PLANNER KADROWO-PŁACOWY NA GRUDZIEŃ 2022. Mam nadzieję, że ta interaktywna check-lista obowiązków kadrowo-płacowych pomoże w organizacji Twojej pracy i będzie stać na straży ważnych terminów.

Planner możesz wydrukować lub zapisać na pulpicie i zaznaczać w nim zrealizowane zadania oraz uzupełniać go o swoje notatki. Używaj go tak, jak potrzebujesz i jak Tobie najwygodniej!

W plannerze znajdziesz:

  • terminy zobowiązań publicznoprawnych
  • wymiar czasu pracy
  • wysokość dodatku nocnego
  • ciekawe orzecznictwo.

Wszystko po to, by czynić swoją pracę przyjemniejszą i utrwalać wiedzę, przy okazji wypełniania comiesięcznych obowiązków.

Pobierz PLANNER kadrowo-płacowy na GRUDZIEŃ 2022

Ważne daty dla kadr i płac w grudniu 2022

31 grudnia 2022 r. to bardzo ważna data dla wszystkich pracowników i pracodawców! W dniach 23-31 grudnia wypada zimowa przerwa świąteczna w szkołach. Dla rodziców to wyzwanie związane z zapewnieniem opieki dzieciom. Praktycy kadr i płac wiedzą jednak, że w tym okresie pracownicy z chęcią wykorzystują urlop opiekuńczy! Do 31-go grudnia należy wykorzystać urlop opiekuńczy z tytułu art. 188 Kodeksu pracy (wymiar 2 dni lub 16 godzin na rok, dla obojga rodziców, bez względu na liczbę dzieci). Niewykorzystany w danym roku urlop przepada.

Jeśli pracodawca jest zobowiązany do stworzenia planu urlopów powinien to zrobić najpóźniej do 31 grudnia danego roku na następny rok kalendarzowy. Warto wiedzieć, że pracodawca nie musi z góry tworzyć planu urlopów na cały rok! Może stworzyć plan urlopów na okres kwartału czy też półrocza. Przeczytaj więcej TUTAJ >

Czas pracy w grudniu 2022

Ile będziemy pracować w grudniu 2022 r.? Wymiar czasu pracy w grudniu 2022 wynosi 168 godzin (21 dni roboczych).

  • 24.12.2022 sobota – Wigilia (nie odbieramy dnia wolnego za święto wypadające w sobotę, ponieważ nie jest to „czerwone święto”, czyli dzień ustawowo wolny od pracy)
  • 25.12.2022 niedziela – Boże Narodzenie
  • 26.12.2022 poniedziałek – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia
  • 31.12.2022 sobota – Sylwester (nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy)

11 i 18 grudnia 2022 r. to niedziele wolne od zakazu handlu. Weź jednak pod uwagę, że dla pracowników sklepów są to dni robocze!

Wymiar czasu pracy w 2022 roku dla poszczególnych okresów rozliczeniowych sprawdzisz tutaj >
Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!