fbpx

Rynek pracy przyjazny rodzinie – zgłoś się do projektu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

22 marca 2023
Zgłoś swoją firmę do projektu koordynowanego przez Pełnomocnika Rządu ds. polityki demograficznej i podziel się dobrymi praktykami, które wspierają pracowników w osiąganiu szczęścia i satysfakcji w życiu rodzinnym i jednocześnie w rozwijaniu kariery zawodowej.

Jesteśmy przekonani, że warto promować rozwiązania szeroko praktykowane na świecie – tym bardziej, że nasza gospodarka oraz rynek pracy należy już do rynków rozwiniętych i jesteśmy na to gotowi. Rozpoczynamy dyskusję z biznesem na temat rozwijania rynku pracy w taki sposób, by Polacy mogli realizować swoje aspiracje w obszarze szczęśliwego życia rodzinnego. Chcemy promować firmy, które już dziś świadomie kształtują środowisko pracy przyjazne rodzinie i pokazują, że troska o ten aspekt życia pracowników zwiększa zaangażowanie pracowników i może pozytywnie wpływać na biznes

Barbara Socha, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej.
  • Czy w Twojej firmie wdrożyliście praktyki przyjazne pracownikowi i jego rodzinie?
  • A może to właśnie Ty takie praktyki inicjujesz!

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej z inicjatywy Barbary Sochy, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej, kontynuuje akcję doceniania dobrych praktyk rynku pracy określane w przestrzeni medialnej jako #FirmaPrzyjaznaRodzinie.

Jest to ogólnopolski projekt identyfikacji i upowszechniania najciekawszych rozwiązań stosowanych w polskich firmach, które ułatwiają pracownikom godzenie życia rodzinnego z ambicjami zawodowymi, zaś pracodawcom pomagają pozyskiwać do swoich organizacji współpracowników o pożądanych kompetencjach.

Pełnomocnik zaprasza do zgłaszania się firm, które wypracowały swoje unikalne rozwiązania na rzecz równowagi w życiu zawodowym i osobistym. Wybrane projekty, szczególnie wartościowe i nowatorskie, będą promowane na kanałach w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej.

W ramach upowszechniania dobrych praktyk przygotowane zostaną materiały informacyjne dla przedsiębiorstw każdej wielkości poświęcone najlepszym rozwiązaniom dostępnym dla mikro-, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Propozycje można wysyłać na adres:
[email protected]


Wywiad Moniki Smulewicz z Minister Barbarą Sochą o najlepszych rynkowych praktykach wsparcia życia rodzinnego polskich pracowników – prawo pracy, czas pracy, rozwiązania HR.

Ufam, że mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Zobacz więcej o podobnej tematyce lub zdobądź wiedzę z innych obszarów! Zdobywaj nowe kompetencje! Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz odwiedzać mój blog. Zapisz się na Newsletter,  chcę Cię informować o zmianach i ciekawych przypadkach z obszaru prawa pracy.

Chcesz mieć pewność, że nic Cię nie ominie?

Dołącz do ponad 35 000 subskrybentów i bądź na bieżąco!

Zdobywanie wiedzy i ciągły rozwój są dla Ciebie ważne? Moją misją jest edukować i dzielić się wiedzą. Zostaw komentarz i daj mi znać w rozwiązaniu jakich problemów mogę Ci jeszcze pomóc? Zainspiruj mnie do nowych treści!

Odwiedź i subskrybuj mój kanał na Youtube. Zdobywaj wiedzę jak mistrzowie! Rzetelna wiedza, przykłady, wyliczenia, wyjaśnienia oraz interpretacje zawiłych przepisów – to wszystko znajdziesz na moim kanale! 

Monika Smulewicz

Monika Smulewicz

Nazywam się Monika Smulewicz. Jestem ekspertem prawa pracy. Szkolę przedsiębiorców i menedżerów w zakresie efektywnego wykorzystania prawa pracy w biznesie. Jestem autorką kompleksowego programu szkoleń online pt. "Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego." Równocześnie prowadzę zajęcia z prawa pracy oraz naliczania wynagrodzeń na uczelniach wyższych. Moją pasją jest czas pracy, dlatego stworzyłam aplikację do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanner.pl.

więcej o mnie →

Uważasz, że to wartościowe treści? Chcesz więcej?

“O kadrach i płacach z pasją” to najpopularniejszy blog o tematyce kadrowo-płacowej w Polsce oraz gwarancja sprawdzonych informacji. Zostawiając swój e-mail dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, lecz także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Będę strzec Twojego adresu i zachowam go tylko dla siebie! W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji. Zapisz się!

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN pod numerem RSPO 273974.

Slider
Slider
Dziś jest najlepszy dzień, aby zacząć. Mistrzowie działają tu i teraz. Wierzę, że Ty również podejmiesz wyzwanie mistrzostwa zawodowego!