Kilka słów o Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego i jej pomysłodawczyni

Akademia Online to innowacyjny i dynamiczny projekt edukacyjny, którego metoda nauczania oparta jest na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy z obszaru HR, w połączeniu ze wsparciem i motywacją ze strony eksperta oraz uczestników procesu szkoleniowego. Kursy proponowane przez Akademię stanowią swoisty plan rozwoju zawodowego, zarówno w zakresie kompetencji twardych, jak i postaw oczekiwanych na rynku pracy. Zadaniem Akademii jest uzbroić jej Uczestników w narzędzia, wiedzę oraz umiejętności, które wykorzystane będą przez nich do efektywnego stymulowania potencjału organizacji, w których pracują bądź będą pracować.

Akademia Online jest autorskim pomysłem Moniki Smulewicz - eksperta, praktyka, a nade wszystko pasjonatka prawa pracy. Zawodowo, od ponad 19 lat, "sparing partnera biznesu", wspierającego przedsiębiorców w obszarze kadrowo-płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Zamiłowanie trenerskie doprowadziło ją do stworzenia kolejnego już projektu szkoleniowego, autorskiej Akademii Online "O kadrach i płacach z pasją", który jest spełnieniem jej marzeń o edukacji bez barier terytorialnych. Prywatnie zakochana w rozwoju osobistym, kwiatach i wartościach rodzinnych.

Czytaj więcej

About me

20% zniżki na 20-lecie!

Do północy w niedzielę, użyj kodu: 20 lat i kupuj wszystkie kursy i książki z 20% zniżką!

Jeśli mnie znasz, zapewne wiesz, że przygodę z kadrami i płacami rozpoczynałam w małej miejscowości na Mazurach, bez dostępu do szkoleń i aktualizowanych na bieżąco źródeł informacji.

Po 20 latach, patrząc z dystansem na trudy codziennej pracy, które pokonywałam, wiem, jak ważna jest samodzielność, instynkt „poszukiwacza” najlepszych rozwiązań i własna ambicja. To one, wraz z rzetelną wiedzą merytoryczną i latami ciężkiej pracy, pozwalają wykonywać zwykłe zadania na najwyższym, profesjonalnym poziomie i to one, w konsekwencji, prowadzą do sukcesu.

Dziś moim marzeniem jest, aby ambitni ludzie marzący o rozwoju zawodowym, z każdego zakątka kraju, mieli możliwość skorzystania ze specjalistycznej wiedzy i mojego doświadczenia.

About me

Do końca promocji zostało:

 • dni
 • godziny
 • minuty
 • sekundy
 • Wybierz pakiet dla siebie!

  czas-pracy

  KURS CZAS PRACY
  START: 3 czerwca

  31 dni intensywnej nauki
  KSIĄŻKA "Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy"
  ZESZYT ĆWICZEŃ „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy” wraz z rozwiązaniami zadań
  Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu
  Cena kursu: 379 PLN
  akademia-mistrzostwa-kadrowego

  AKADEMIA MISTRZOSTWA KADROWEGO
  START: 3 czerwca

  5 miesięcy intensywnej nauki
  Kurs: KADRY
  Kurs: URLOPY
  Kurs: CZAS PRACY
  Kurs: RODO w kadrach i płacach
  Komplet materiałów dydaktycznych
  ZESZYTY ĆWICZEŃ do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
  Roczny dostęp do kursu z wszystkimi materiałami szkoleniowymi oraz nagraniami
  Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
  Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
  BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
  Cena Akademii: 1952 PLN
  akademia-mistrzostwa-kadrowo-placowego

  AKADEMIA MISTRZOSTWA KADROWO-PŁACOWEGO
  START: 3 czerwca

  9 miesięcy intensywnej nauki
  Kurs: KADRY
  Kurs: PŁACE
  Kurs: CZAS PRACY
  Kurs: URLOPY
  Kurs: ZASIŁKI
  Kurs: EXCEL w kadrach i płacach
  Kurs: RODO w kadrach i płacach
  ZESZYTY ĆWICZEŃ do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o świadczeniach z tytułu choroby i macierzyństwa”.
  Roczny dostęp do kursu z wszystkimi materiałami szkoleniowymi oraz nagraniami
  Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
  Egzamin i DRUKOWANY certyfikat ukończenia szkolenia
  BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
  BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
  Cena Akademii: 3575 PLN

  Jakie zagadnienia przybliża kurs?

  1

  Definicja czasu pracy

  Czas pracy jest specyficzną częścią prawa pracy. Jeśli chcesz poprawnie planować i rozliczać czas pracy, musisz zacząć myśleć czasem pracy. Aby było to możliwe, zaczniemy od poznania definicji i podstawowych pojęć, które będą nam potrzebne do zbudowania podwalin pod osiągnięcie przez Ciebie biegłości w tej skomplikowanej dziedzinie.

  2

  Norma i wymiar czasu pracy

  Poznasz podstawowe normy czasu pracy – w tym również dla pracowników niepełnosprawnych i tzw. białego personelu. Nauczysz się obliczać wymiar czasu pracy zgodnie z prawidłami sztuki, uwzględniając przepisy prawa pracy i wszelkie przypadki, które spotkasz w swojej pracy – w tym wydłużone okresy rozliczeniowe.

  3

  Urlopy i zwolnienia od pracy

  Urlopy, zwolnienia od pracy i dni wolne od pracy nie będą już miały przed Tobą tajemnic. Znajomość przyczyn usprawiedliwiających nieobecności pracownika jest niezwykle istotna w rozliczaniu czasu pracy. Stanowi ona elementarną wiedzę dla specjalistów z dziedziny kadr i płac.

  4

  System i rozkład czasu pracy

  Praca w ruchu ciągłym czy system skróconego tygodnia pracy przyprawiają Cię o dreszcze? Bez obaw! Poznaj tajniki równoważnego czasu pracy, naucz się o przerywanym i zadaniowym czasie pracy. Rozeznaj się w systemie weekendowym.

  5

  Tajniki harmonogramów

  Tworzenie harmonogramów to prawdziwe wyzwanie. Naucz się poprawnie planować czas pracy. Zdradzę Ci wskazówki przydatne przy planowaniu harmonogramów i grafików. Pomogę Ci poradzić sobie z wprowadzaniem zmian w harmonogramach pracy. Dowiesz się czym są elastyczny oraz ruchomy czas pracy.

  6

  Praca w godzinach nadliczbowych

  Każdy praktyk z dziedziny kadr i płac wie, że praca w godzinach nadliczbowych jest tematem niezwykle wrażliwym, narażonym na intensywne kontrole organów nadzoru i obciążonych odpowiedzialnością w przypadku błędnego rozliczania.

  Dlaczego warto dołączyć do Akademii?

  1

  Kompetencje - wiedza, umiejętności, postawa

  W czasach chaosu informacyjnego rzetelne informacje, poparte twardymi faktami i marką osobistą są na wagę złota. Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy , przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

  2

  Inwestycja, która się zwraca

  Uczestnicy kursów przygotowywani są do budowania marki osobistej, utożsamianej z rozwojem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. Inwestycja poniesiona w kursy zwraca się wraz ze wzrostem organizacji, korzystającej ze specjalistycznej wiedzy i potencjału generowanego przez kursantów w codziennych, zawodowych bojach.

  3

  Systematyczność i motywacja

  Brak czasu to najczęściej podnoszony problem w kontekście rozwoju osobistego. Atmosfera Akademii Online i sposób organizacji kursów sprawia jednak, że Uczestnicy skupieni są na wspólnym rozwiązywaniu problemów i codziennych zadań w grupie. Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność, sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

  4

  Stały kontakt i wsparcie ekspertów

  Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Pakiet daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy i „wyremontowanie” aktualnego stanu, który nie zadowala Ciebie i Twoich przełożonych. Starannie przygotowane materiały dydaktyczne i stały kontakt.

  Co o Akademii mówią jej uczestnicy?

  Karolina Szurgot

  Karolina Szurgot

  Polecam! Szkolenie dla każdego ... dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami (dopracowanych i dopieszczonych) Ja uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy. Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo- płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.

  Anna Barańska

  Anna Barańska

  Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem, zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.

  Manuela Matecka

  Manuela Matecka

  Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne. Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem. Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Naprawdę warto zrobić ten kurs, gigantyczna dawka wiedzy w każdym momencie! Jestem bardzo zadowolona.

  Katarzyna Koc

  Katarzyna Koc

  Jestem uczestniczką I Akademii Online i bardzo gorąco polecam ten kurs. Naprawdę ogromnie wartościowy. Oprócz wiedzy teoretycznej dużo zadań praktycznych, które pomagają zrozumieć i utrwalić teorię. System lekcji zmuszający do systematyczności, materiał wspaniale wyjaśniany przez Panią Monikę, bardzo sympatyczni uczestnicy, którzy w razie potrzeby również pomagają zrozumieć trudniejsze zagadnienia, do tego stała pomoc Pani Moniki. Jestem niesamowicie zadowolona z wiedzy, którą tutaj zdobywam.

  Jolanta Błażejewska

  Jolanta Błażejewska

  Polecam Akademię Online Moniki Smulewicz. Kadrami zajmuję się od ponad 20 lat i wydawałoby się, że już mnie nic nie zdziwi, ale w tym zawodzie człowiek musi uczyć się całe życie. Kurs jest prowadzony profesjonalnie, elastycznie - w każdej chwili można prześledzić jeszcze raz materiały i nagrania, a Monika Smulewicz szybko reaguje na posty i zapytania ze strony kursantów.

  Bogna Maj

  Bogna Maj

  Akademia Online Moniki Smulewicz to najlepsza inwestycja. Forma szkolenia jest tak uniwersalna, że pozwala na kształcenie/dokształcanie w dogodnym miejscu i czasie. Stały kontakt z Prowadzącą umożliwia wyjaśnienie wszelkich nurtujących nas zagadnień kadrowych. Do tego fantastyczna atmosfera pracy i wspólne poszukiwanie rozwiązań czynią tę Akademię naprawdę wyjątkową.

  Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

  Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

  Jestem uczestnikiem I edycji Akademii Online. Polecam Panią Monika Smulewicz jako solidnego szkoleniowca. Wysoka korzyść wynikająca ze szkolenia. Szkolenie w tej formie spowodowało moje ogromne zainteresowanie. Bardzo dynamiczne szkolenie, szeroki zakres wiadomości. Bardzo dobry sposób przekazywania informacji. Doskonale przygotowane materiały, ćwiczenia. Metoda stosowana przez Panią Monikę Smulewicz zachęca do aktywności i zaangażowania.

  FAQ

  Jaką wiedzę zdobędę?

  Nauczysz się poprawnie definiować czas pracy, przygotowywać optymalne grafiki oraz rozliczać czas pracy i klasyfikować godziny nadliczbowe. Dzięki ciekawej formie i dużej ilości przykładów, czas pracy nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

  Jak przebiega kurs?

  Kurs-Wyzwanie trwa 31 dni. Startujemy 3 czerwca i kończymy po 31 dniach. Kurs przygotowany jest w innowacyjnej i bardzo skutecznej metodzie nauki 2-5-9-15, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy. Każdego dnia, przez 31 dni, Uczestnicy otrzymują tzw. "zadanie na dziś" do samodzielnego rozwiązania. W odstępach 2-5-9-15 dni dodatkowo otrzymują do rozwiązania QUIZ, który pozwala im utrwalić wiedzę w najbardziej optymalnym momencie procesu szkoleniowego i dzięki temu osiągają mistrzostwo w udzielaniu i rozliczaniu urlopów. Spotykamy się również na sesji Q&A na żywo, podczas której Ekspert odpowiada na wszystkie nurtujące pytania dotyczące urlopów i nieobecności od pracy.

  Czy otrzymam materiały?

  Na platformie e-learningowej Uczestnicy otrzymują komplet materiałów VIDEO (z których korzystać mogą w dowolnym czasie), pakiet materiałów dydaktycznych i wzorów dokumentów niezbędnych w codziennej pracy.

  Czy mój kurs może sfinansować pracodawca?

  Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

  Jakie są warunki ukończenia kursu i czy otrzymam certyfikat?

  Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich modułów na platformie e-learningowej Uczestnicy przestępują do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe, a po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikat.

  Co w sytuacji, gdy nie ukończę kursu?

  Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

  Wybierz pakiet dla siebie!

  czas-pracy

  KURS CZAS PRACY
  START: 3 czerwca

  31 dni intensywnej nauki
  KSIĄŻKA "Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy"
  ZESZYT ĆWICZEŃ „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy” wraz z rozwiązaniami zadań
  Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu
  Cena kursu: 379 PLN
  akademia-mistrzostwa-kadrowego

  AKADEMIA MISTRZOSTWA KADROWEGO
  START: 3 czerwca

  5 miesięcy intensywnej nauki
  Kurs: KADRY
  Kurs: URLOPY
  Kurs: CZAS PRACY
  Kurs: RODO w kadrach i płacach
  Komplet materiałów dydaktycznych
  ZESZYTY ĆWICZEŃ do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
  Roczny dostęp do kursu z wszystkimi materiałami szkoleniowymi oraz nagraniami
  Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
  Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
  BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
  Cena Akademii: 1952 PLN
  akademia-mistrzostwa-kadrowo-placowego

  AKADEMIA MISTRZOSTWA KADROWO-PŁACOWEGO
  START: 3 czerwca

  9 miesięcy intensywnej nauki
  Kurs: KADRY
  Kurs: PŁACE
  Kurs: CZAS PRACY
  Kurs: URLOPY
  Kurs: ZASIŁKI
  Kurs: EXCEL w kadrach i płacach
  Kurs: RODO w kadrach i płacach
  ZESZYTY ĆWICZEŃ do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
  KSIĄŻKA „Wszystko co musisz wiedzieć o świadczeniach z tytułu choroby i macierzyństwa”.
  Roczny dostęp do kursu z wszystkimi materiałami szkoleniowymi oraz nagraniami
  Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
  Egzamin i DRUKOWANY certyfikat ukończenia szkolenia
  BONUS: Podkładka ze skrótami klawiszowymi Excela
  BONUS: Kubeczek klubu pasjonatów kadr i płac
  Cena Akademii: 3575 PLN