Kilka słów

Akademia Online to innowacyjny i dynamiczny projekt edukacyjny, którego metoda nauczania oparta jest na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy z obszaru HR, w połączeniu ze wsparciem i motywacją ze strony eksperta oraz uczestników procesu szkoleniowego. Kursy proponowane przez Akademię stanowią swoisty plan rozwoju zawodowego, zarówno w zakresie kompetencji twardych, jak i postaw oczekiwanych na rynku pracy. Zadaniem Akademii jest uzbroić jej Uczestników w narzędzia, wiedzę oraz umiejętności, które wykorzystane będą przez nich do efektywnego stymulowania potencjału organizacji, w których pracują bądź będą pracować.

Akademia Online jest autorskim pomysłem Moniki Smulewicz - eksperta, praktyka, a nade wszystko pasjonatka prawa pracy. Zawodowo, od ponad 19 lat, "sparing partnera biznesu", wspierającego przedsiębiorców w obszarze kadrowo-płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Zamiłowanie trenerskie doprowadziło ją do stworzenia kolejnego już projektu szkoleniowego, autorskiej Akademii Online "O kadrach i płacach z pasją", który jest spełnieniem jej marzeń o edukacji bez barier terytorialnych. Prywatnie zakochana w rozwoju osobistym, kwiatach i wartościach rodzinnych.

Czytaj więcej

About me

Zapisz się na kurs

butterfly

W wersji BASIC

Uczestnictwo w Kursie
Książka Wyzwania - wersja PDF
Certyfikat ukończenia Wyzwania - wersja drukowana
Cena kursu: 147 PLN
butterfly

W wersji ELITE

Uczestnictwo w Kursie
Książka "Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy"
Książka Wyzwania - wersja drukowana + PDF
Certyfikat ukończenia Wyzwania - wersja drukowana
Wyzwaniowa podkładka pod myszkę
Cena kursu: 347 PLN
butterfly

W wersji PREMIUM

Uczestnictwo w Kursie
Książka Wyzwania - wersja drukowana + PDF
Certyfikat ukończenia Wyzwania - wersja drukowana
Cena kursu: 197 PLN

Dlaczego warto?

1
Kompetencje

W czasach chaosu informacyjnego rzetelne informacje, poparte twardymi faktami i marką osobistą są na wagę złota. Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy , przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

2
Inwestycja, która się zwraca

Uczestnicy kursów przygotowywani są do budowania marki osobistej, utożsamianej z rozwojem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. Inwestycja poniesiona w kursy zwraca się wraz ze wzrostem organizacji, korzystającej ze specjalistycznej wiedzy i potencjału generowanego przez kursantów w codziennych, zawodowych bojach.

3
Systematyczność i motywacja

Brak czasu to najczęściej podnoszony problem w kontekście rozwoju osobistego. Atmosfera Akademii Online i sposób organizacji kursów sprawia jednak, że Uczestnicy skupieni są na wspólnym rozwiązywaniu problemów i codziennych zadań w grupie. Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność, sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

4
Stały kontakt

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie Ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Pakiet daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy i „wyremontowanie” aktualnego stanu, który nie zadowala Ciebie i Twoich przełożonych. Starannie przygotowane materiały dydaktyczne i stały kontakt.

Co o Akademi Online mówią
        jej uczestnicy?

Ideą Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest zdobycie wymaganej wiedzy w określonym przedziale czasowym – na ukończenie Akademii Uczestnicy mają 18 miesięcy, podczas których będą sukcesywnie kończyć poszczególne kursy, wchodzące w skład pakietu. Spodziewanym efektem ukończenia Akademii są:

Karolina Szurgot

Karolina Szurgot

Polecam! Szkolenie dla każdego ... dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami (dopracowanych i dopieszczonych) Ja uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy. Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo- płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.

Anna Barańska

Anna Barańska

Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem, zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.

Manuela Matecka

Manuela Matecka

Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne. Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem. Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Naprawdę warto zrobić ten kurs, gigantyczna dawka wiedzy w każdym momencie! Jestem bardzo zadowolona.

Katarzyna Koc

Katarzyna Koc

Jestem uczestniczką I Akademii Online i bardzo gorąco polecam ten kurs. Naprawdę ogromnie wartościowy. Oprócz wiedzy teoretycznej dużo zadań praktycznych, które pomagają zrozumieć i utrwalić teorię. System lekcji zmuszający do systematyczności, materiał wspaniale wyjaśniany przez Panią Monikę, bardzo sympatyczni uczestnicy, którzy w razie potrzeby również pomagają zrozumieć trudniejsze zagadnienia, do tego stała pomoc Pani Moniki. Jestem niesamowicie zadowolona z wiedzy, którą tutaj zdobywam.

Jolanta Błażejewska

Jolanta Błażejewska

Polecam Akademię Online Moniki Smulewicz. Kadrami zajmuję się od ponad 20 lat i wydawałoby się, że już mnie nic nie zdziwi, ale w tym zawodzie człowiek musi uczyć się całe życie. Kurs jest prowadzony profesjonalnie, elastycznie - w każdej chwili można prześledzić jeszcze raz materiały i nagrania, a Monika Smulewicz szybko reaguje na posty i zapytania ze strony kursantów.

Bogna Maj

Bogna Maj

Akademia Online Moniki Smulewicz to najlepsza inwestycja. Forma szkolenia jest tak uniwersalna, że pozwala na kształcenie/dokształcanie w dogodnym miejscu i czasie. Stały kontakt z Prowadzącą umożliwia wyjaśnienie wszelkich nurtujących nas zagadnień kadrowych. Do tego fantastyczna atmosfera pracy i wspólne poszukiwanie rozwiązań czynią tę Akademię naprawdę wyjątkową.

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Jestem uczestnikiem I edycji Akademii Online. Polecam Panią Monika Smulewicz jako solidnego szkoleniowca. Wysoka korzyść wynikająca ze szkolenia. Szkolenie w tej formie spowodowało moje ogromne zainteresowanie. Bardzo dynamiczne szkolenie, szeroki zakres wiadomości. Bardzo dobry sposób przekazywania informacji. Doskonale przygotowane materiały, ćwiczenia. Metoda stosowana przez Panią Monikę Smulewicz zachęca do aktywności i zaangażowania.

Program kursu

1

Moduł 1: Zasady zarządzania czasem pracy

Co jest, a co nie jest czasem pracy? W tym module zapoznasz się z pojęciami czasu pracy i rozkładu czasu pracy pracownika, a także z problematyką przerw i okresów niewykonywania pracy. Dowiesz się co, zgodnie z prawem pracy, oznacza przestój i dyżur w pracy.

2

Moduł 2: Normy czasu pracy a wymiar czasu pracy

W module drugim poznasz podstawowe normy czasu pracy oraz zasady obliczania wymiaru czasu pracy, w tym pracowników niepełnosprawnych i tzw. białego personelu. Zgłębisz wymiar czasu pracy niepełnoetatowca. Szczegółowo omówimy urlopy i zwolnienia od pracy oraz ich wpływ na czas pracy.

3

Moduł 3: Systemy i rozkłady czasu pracy – zasady planowania

Czas pracy to duże wyzwanie. Jako przyszły Mistrz Czasu Pracy musisz wiedzieć czym, zgodnie z prawem pracy, są:

  • podstawowy, równoważny, przerywany i zadaniowy system czasu pracy,
  • system skróconego tygodnia pracy oraz system weekendowy,
  • dobowy i tygodniowy okres odpoczynku.
Musisz znać częstotliwość tworzenia harmonogramów. Przekażę Ci też wskazówki dla planujących harmonogramy czasu pracy oraz tajniki ruchomego i elastycznego czasu pracy.

4

Moduł 4: Praca w porze nocnej i godzinach nadliczbowych – zasady rozliczania

W tym module omówimy pracę w niedzielę i święta oraz ich rekompensowanie. Zgłębimy Twoją wiedzę na temat pracy w porze nocnej – limity, zlecenie pracy w godzinach nadliczbowych, a także jej rekompensowanie czasem wolnym. Poznasz klasyfikację nadgodzin. Omówimy również nadgodziny kierowników i pracowników zarządzających zakładem pracy, a także zapisy w umowie o pracę i ich konsekwencje względem przepisów dot. czasu pracy.

5

Moduł 5: Wynagrodzenie za pracę w porze nocnej i godzinach nadliczbowych

Poznasz elementy składowe wynagrodzenia za pracę w nadgodzinach i porze nocnej. Metodyka ich obliczania (na praktycznych przykładach) umożliwi Ci samodzielne i rzetelne naliczanie wynagrodzeń z tego tytułu.

FAQ

Jaką wiedzę zdobędę?

Czas pracy, jego zgodne z prawem planowanie i rozliczanie, to jeden z najtrudniejszych obszarów prawa pracy, budzący wiele wątpliwości i kontrowersji, a także narażony na odpowiedzialność i kary ze strony organów nadzoru. Podczas Kursu nauczysz się poprawnie definiować czas pracy, planować optymalne grafiki pracy, rozliczać czas pracy i klasyfikować godziny nadliczbowe. Zdobyta wiedza pozwoli Ci samodzielnie prowadzić sprawy związane z rozliczaniem czasu pracy pracowników w firmie. Przestaniesz bać się czasu pracy!

Jak przebiega kurs?

Kurs-Wyzwanie trwa 31 dni. Przygotowany jest w innowacyjnej i bardzo skutecznej metodzie nauki 2-5-9-15, która pozwala na długoterminowe opanowanie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie postawy niezbędnej do rzetelnego wykonywania obowiązków zawodowych. Każdego dnia, przez 31 dni, Uczestnicy otrzymują #zadanie na dzień do samodzielnego rozwiązania. W odstępach 2-5-9-15 dni dodatkowo otrzymują do rozwiązania QUIZ, który pozwala im utrwalić wiedzę w najbardziej optymalnym momencie procesu szkoleniowego i dzięki temu osiągają mistrzostwo w planowaniu i rozliczaniu czasu pracy. Spotykamy się również na sesji Q&A na żywo, podczas której Monika Smulewicz odpowiada na wszystkie nurtujące pytania dotyczące czasu pracy.

Czy otrzymam materiały?

Na platformie e-learningowej Uczestnicy otrzymują komplet materiałów VIDEO (z których korzystać mogą w dowolnym czasie), pakiet materiałów dydaktycznych i wzorów dokumentów niezbędnych w codziennej pracy.

Czy mój kurs może sfinansować pracodawca?

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Jakie są warunki ukończenia kursu i czy otrzymam certyfikat?

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich modułów na platformie e-learningowej Uczestnicy przestępują do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe, a po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikat.

Co w sytuacji, gdy nie ukończę kursu?

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Zapisz się na kurs

butterfly

W wersji BASIC

Uczestnictwo w Kursie
Książka Wyzwania - wersja PDF
Certyfikat ukończenia Wyzwania - wersja drukowana
Cena kursu: 147 PLN
butterfly

W wersji ELITE

Uczestnictwo w Kursie
Książka "Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy"
Książka Wyzwania - wersja drukowana + PDF
Certyfikat ukończenia Wyzwania - wersja drukowana
Wyzwaniowa podkładka pod myszkę
Cena kursu: 347 PLN
butterfly

W wersji PREMIUM

Uczestnictwo w Kursie
Książka Wyzwania - wersja drukowana + PDF
Certyfikat ukończenia Wyzwania - wersja drukowana
Cena kursu: 197 PLN

W wersji master butterfly

Akademia Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego to spójny i zintegrowany program rozwoju zawodowego dla osób, które pragną osiągnąć wysoki poziom merytoryczny i operacyjny w obszarze twardego HR. Inspiracją do powstania Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego były potrzeby zgłoszone przez Uczestników, oczekujących jednego produktu, który w globalny sposób odpowie na ich potrzeby szkoleniowe, tym samym dając możliwość zabudżetowania szkoleń ich pracodawcom.

Cena kursu: 2479 PLN
kursy kursy
O kadrach i płacach z pasją