Kilka słów

Akademia Online to innowacyjny i dynamiczny projekt edukacyjny, którego metoda nauczania oparta jest na przekazywaniu specjalistycznej wiedzy z obszaru HR, w połączeniu ze wsparciem i motywacją ze strony eksperta oraz uczestników procesu szkoleniowego. Kursy proponowane przez Akademię stanowią swoisty plan rozwoju zawodowego, zarówno w zakresie kompetencji twardych, jak i postaw oczekiwanych na rynku pracy. Zadaniem Akademii jest uzbroić jej Uczestników w narzędzia, wiedzę oraz umiejętności, które wykorzystane będą przez nich do efektywnego stymulowania potencjału organizacji, w których pracują bądź będą pracować.

Akademia Online jest autorskim pomysłem Moniki Smulewicz - eksperta, praktyka, a nade wszystko pasjonatka prawa pracy. Zawodowo, od ponad 19 lat, "sparing partnera biznesu", wspierającego przedsiębiorców w obszarze kadrowo-płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Zamiłowanie trenerskie doprowadziło ją do stworzenia kolejnego już projektu szkoleniowego, autorskiej Akademii Online "O kadrach i płacach z pasją", który jest spełnieniem jej marzeń o edukacji bez barier terytorialnych. Prywatnie zakochana w rozwoju osobistym, kwiatach i wartościach rodzinnych.

Czytaj więcej

About me

Zapisz się na kurs

butterfly

W wersji butterfly

Kurs: KADRY
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
Cena kursu: 747 PLN
butterfly

W wersji stars butterfly

Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Kurs: CZAS PRACY
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Podkładka pod myszkę
Cena kursu: 1441 PLN
butterfly

W wersji white butterfly

Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
Cena kursu: 1094 PLN

Dlaczego warto?

1
Kompetencje

W czasach chaosu informacyjnego rzetelne informacje, poparte twardymi faktami i marką osobistą są na wagę złota. Programy kursów w kompleksowy sposób omawiają całość zagadnień kadrowo-płacowych, tak aby Uczestnicy dysponowali rozległą wiedzą, podstawami prawnymi oraz umiejętnością praktycznego zastosowania przepisów prawa pracy , przy zachowaniu zasad szeroko pojętej etyki zawodowej.

2
Inwestycja, która się zwraca

Uczestnicy kursów przygotowywani są do budowania marki osobistej, utożsamianej z rozwojem, przewagą kompetencyjną i silnymi podwalinami merytorycznymi, niezwykle pożądanymi na dzisiejszym rynku pracy. Inwestycja poniesiona w kursy zwraca się wraz ze wzrostem organizacji, korzystającej ze specjalistycznej wiedzy i potencjału generowanego przez kursantów w codziennych, zawodowych bojach.

3
Systematyczność i motywacja

Brak czasu to najczęściej podnoszony problem w kontekście rozwoju osobistego. Atmosfera Akademii Online i sposób organizacji kursów sprawia jednak, że Uczestnicy skupieni są na wspólnym rozwiązywaniu problemów i codziennych zadań w grupie. Interakcje pomiędzy Uczestnikami a Ekspertami, a przede wszystkim stała ich dostępność, sprawiają, że zapał do zdobywania wiedzy jest silny i efektywny. Formuła Akademii zakłada, że uczysz się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie a jednocześnie nie jesteś sam.

4
Stały kontakt

Metodyka przygotowywania i prowadzenia kursów przewiduje bieżące wsparcie Ekspertów, którymi są wyjątkowi specjaliści z bogatym doświadczeniem w swoim obszarze. Pakiet daje możliwość konsultowania z nimi problemów, z którymi aktualnie zmaga się Twój dział kadrowo-płacowy i „wyremontowanie” aktualnego stanu, który nie zadowala Ciebie i Twoich przełożonych. Starannie przygotowane materiały dydaktyczne i stały kontakt.

Co o Akademi Online mówią
        jej uczestnicy?

Ideą Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego jest zdobycie wymaganej wiedzy w określonym przedziale czasowym – na ukończenie Akademii Uczestnicy mają 18 miesięcy, podczas których będą sukcesywnie kończyć poszczególne kursy, wchodzące w skład pakietu. Spodziewanym efektem ukończenia Akademii są:

Karolina Szurgot

Karolina Szurgot

Polecam! Szkolenie dla każdego ... dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z kadrami i dla kogoś, kto jakąś wiedzę posiada i chce ją aktualizować. Bardzo dużo materiałów szkoleniowych pod wieloma postaciami (dopracowanych i dopieszczonych) Ja uzupełniłam swoje braki w wiedzy i usprawniłam kilka punktów w mojej pracy. Zyskałam też większą pewność siebie i poczucie że to co robię - robić będę dobrze. Pani Monika jest pasjonatką zagadnień kadrowo- płacowych co widać na szkoleniach, dzięki czemu zajęcia nie są monotonne i nudne.

Anna Barańska

Anna Barańska

Wszystko czego szukałam z zakresu kadr i płac znalazłam u Pani Moniki. Zapisałam się do Akademii Online i okazała się dla mnie wybawieniem, zależało mi na tym, aby nie tracić czasu na dojazdy, uczę się w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, codziennie mam dostęp do materiałów i lekcji, a raz w tygodniu uczestniczę w lekcjach online na żywo. Dodatkowo cały czas wymieniamy się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami, pytaniami i rozwiązujemy wspólnie nasze wątpliwości. Pani Monika jest do naszej dyspozycji i służy nam swoją wiedzą. Nauka w tej formie jest niezwykle przyjemna.

Manuela Matecka

Manuela Matecka

Bardzo polecam Akademię, jestem zadowoloną uczestniczką I edycji, bardzo dużo się dowiedziałam i zauważyłam ile miałam “braków” co potwierdziło mi, że uczestnictwo jest niezbędne. Lekcje przerabiam kiedy mi pasuje, nigdzie nie muszę jeździć, żadnych spotkań przekładać i przy tym nie zaniedbywać synka co jest dla mnie największym plusem. Spotkania online można oglądać w każdym momencie, Pani Monika je rewelacyjnie prowadzi i co najważniejsze – wszystko jasno i zrozumiale tłumaczy. Naprawdę warto zrobić ten kurs, gigantyczna dawka wiedzy w każdym momencie! Jestem bardzo zadowolona.

Katarzyna Koc

Katarzyna Koc

Jestem uczestniczką I Akademii Online i bardzo gorąco polecam ten kurs. Naprawdę ogromnie wartościowy. Oprócz wiedzy teoretycznej dużo zadań praktycznych, które pomagają zrozumieć i utrwalić teorię. System lekcji zmuszający do systematyczności, materiał wspaniale wyjaśniany przez Panią Monikę, bardzo sympatyczni uczestnicy, którzy w razie potrzeby również pomagają zrozumieć trudniejsze zagadnienia, do tego stała pomoc Pani Moniki. Jestem niesamowicie zadowolona z wiedzy, którą tutaj zdobywam.

Jolanta Błażejewska

Jolanta Błażejewska

Polecam Akademię Online Moniki Smulewicz. Kadrami zajmuję się od ponad 20 lat i wydawałoby się, że już mnie nic nie zdziwi, ale w tym zawodzie człowiek musi uczyć się całe życie. Kurs jest prowadzony profesjonalnie, elastycznie - w każdej chwili można prześledzić jeszcze raz materiały i nagrania, a Monika Smulewicz szybko reaguje na posty i zapytania ze strony kursantów.

Bogna Maj

Bogna Maj

Akademia Online Moniki Smulewicz to najlepsza inwestycja. Forma szkolenia jest tak uniwersalna, że pozwala na kształcenie/dokształcanie w dogodnym miejscu i czasie. Stały kontakt z Prowadzącą umożliwia wyjaśnienie wszelkich nurtujących nas zagadnień kadrowych. Do tego fantastyczna atmosfera pracy i wspólne poszukiwanie rozwiązań czynią tę Akademię naprawdę wyjątkową.

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Zbigniew Kukla Vel Kuklewicz

Jestem uczestnikiem I edycji Akademii Online. Polecam Panią Monika Smulewicz jako solidnego szkoleniowca. Wysoka korzyść wynikająca ze szkolenia. Szkolenie w tej formie spowodowało moje ogromne zainteresowanie. Bardzo dynamiczne szkolenie, szeroki zakres wiadomości. Bardzo dobry sposób przekazywania informacji. Doskonale przygotowane materiały, ćwiczenia. Metoda stosowana przez Panią Monikę Smulewicz zachęca do aktywności i zaangażowania.

Program kursu

1

Moduł 1: Źródła i zasady prawa pracy, czyli od czego zacząć i jakie akty prawne zgromadzić na biurku

W module tym omówimy źródła i zasady prawa pracy, a także trójkąt kompetencyjny, którym powinni charakteryzować się najlepsi kadrowi – czyli Absolwenci Akademii Online „O kadrach i płacach z pasją”

2

Moduł 2: Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika, czyli na czym polega zasada ekwiwalentności świadczeń

Poznasz prawa i obowiązki zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Dowiesz się wszystkiego, co należy wiedzieć o sprawowaniu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami. Jesteś pracodawcą? Musisz to wiedzieć!

3

Moduł 3: Kształtowanie treści stosunku pracy, czyli jak poprawnie zatrudnić pracownika

Ten moduł to absolutny must have każdego kadrowego! Dowiesz się, jakie dane i dokumenty musisz zgromadzić przed nawiązaniem stosunku pracy. Zdobędziesz wiedzę o rodzajach umów o pracę oraz procesie nawiązywania stosunku pracy i zgodnej z prawem treści dokumentów. Poznasz obowiązki pracodawcy związane z przyjęciem do pracy nowego pracownika.

4

Moduł 4: Zmiana treści stosunku pracy

Ten obszar przysparza kadrowym wielu dylematów! Czy zmiana warunków zatrudnienia poprzez porozumienie zmieniające jest zawsze bezpieczna? Jak stosować wypowiedzenie zmieniające warunki pracy lub/i płacy? Czym jest czasowe powierzenie innej pracy? Tą wiedzę powinien posiadać każdy kadrowy, kierownik i menedżer.

5

Moduł 5 i 6: Urlopy wypoczynkowe – zasady udzielania urlopów wypoczynkowych i zwolnień od pracy

Kompendium wiedzy o urlopach wypoczynkowych! Zaczniemy od zasad udzielania urlopów wypoczynkowych, omówimy zagadnienie planu urlopów, a także problematykę wymiaru urlopu. Następnie nauczymy się ustalać urlop należny wg czterech zasad proporcjonalności. Kalkulatory w dłoń! Poznasz tajniki prawa do urlopu w przypadku pierwszej pracy i oczywiście, zdobędziesz kompletną wiedzę z zakresu nieobecności i zwolnień od pracy.

6

Moduł 7 i 8: Czas pracy – zasady rozliczania czasu pracy w teorii i praktyce

Czas pracy nie będzie już miał przed Tobą tajemnic! Kiedy mamy do czynienia z czasem pracy? Co oznaczają pojęcia normy i wymiaru czasu pracy? Czym jest, zgodnie z prawem pracy, odpoczynek dobowy i tygodniowy? Dowiesz się co prawo pracy mówi o tych zagadnieniach, a także nauczysz się kalkulować je w praktyce! A co prawo pracy mówi o dyżurze i przestoju? Jakie systemy i rozkłady czasu pracy wyróżnia prawo pracy? Kiedy mówimy o pracy w godzinach nadliczbowych? Cała ta wiedza, od teraz, nie stanowi już dla Ciebie problemu!

7

Moduł 9: Szczególne uprawnienia niektórych grup zawodowych

W tym module omawiamy przypadki szczególne, takie jak przejście zakładu pracy na innego pracodawcę w trybie art. 23 (1) K.P., zgłębiamy wiedzę na temat uprawnień pracowniczych związanych z ciążą i rodzicielstwem, a także omawiamy uprawnienia niektórych grup pracowniczych – to wiedza, którą jako dobry kadrowy, musisz posiadać!

8

Moduł 10: Rozwiązywanie stosunku pracy, czyli kiedy czas się rozstać i jak to zrobić zgodnie z prawem i z klasą

Zasady i warunki rozwiązania stosunku pracy oraz rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracownika, czyli co każdy kadrowy, menedżer oraz kierownik wiedzieć powinni! W tym module omówimy również szczegółowo problematykę świadectw pracy, czyli treść i zasady wydawania.

FAQ

Jaką wiedzę zdobędę?

Znajomość problematyki kadrowej w przedsiębiorstwie jest umiejętnością szczególnie poszukiwaną przez pracodawców, którzy zobowiązani są prowadzić dokumentację i ewidencję zgodnie z przepisami prawa pracy. Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy w działach kadrowo-płacowych poprzez zdobycie, usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy z obszaru kadr. Zdobyta wiedza pozwoli samodzielnie prowadzić sprawy pracowników i podejmować związane z kształtowaniem zatrudnienia decyzje, na stanowisku kierownika lub menedżera, jak i wykonywać zawód kadrowca będąc zatrudnionym w wewnętrznych działach kadrowych. Szkolenie skierowane jest zarówno do osób stawiających pierwsze kroki zawodowe w obszarze kadr i płac, jak i praktyków/ specjalistów /menedżerów zamierzających podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Zdobędziesz wiedzę dot. nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, zmiany warunków zatrudnienia, udzielania zwolnień od pracy, planowania i rozliczania czasu pracy oraz wiele więcej..

Jak przebiega kurs?

Kurs trwa 2,5 miesiąca – składa się z 10 modułów i 30 lekcji pełnych merytoryki i rzetelnej wiedzy, którą powinien posiadać każdy kadrowy, kierownik, menedżer oraz pracodawca zatrudniający pracowników. To czas intensywnej, grupowej pracy. Raz w tygodniu Uczestnicy spotykają się online podczas wykładu na żywo, który mogą również odsłuchać w dowolnym czasie na platformie Akademii. Każdego dnia otrzymują „zadanie na dzień”, które pomaga w opanowaniu materiału. Codzienne spotkają się w zamkniętej, dedykowanej grupie na Facebooku, gdzie wzajemnie motywują się do systematycznej pracy i rozwiązują problemy, z którymi spotkają się w codziennej pracy zawodowej.

Czy otrzymam materiały?

Uczestnicy otrzymują pakiet materiałów dydaktycznych, m.in. 300 stron opracowań, ćwiczenia, wzory dokumentów, a także komplet ustaw i rozporządzeń niezbędnych w codziennej pracy. Kursanci mają dostęp do materiałów video, z których mogą w dowolnym czasie korzystać.

Czy mój kurs może sfinansować pracodawca?

Tak, oczywiście. Wspieramy przedsiębiorców w pozyskaniu wysoko wykwalifikowanego personelu. Działamy legalnie ;-) płacimy podatki i wystawiamy faktury VAT. Na życzenie wystawiamy również faktury pro forma i faktury z odroczonym terminem płatności dla jednostek sfery budżetowej.

Jakie są warunki ukończenia kursu i czy otrzymam certyfikat?

Po zakończeniu szkolenia i zaliczeniu wszystkich modułów na platformie e-learningowej Uczestnicy przestępują do egzaminu potwierdzającego umiejętności zawodowe, a po jego pozytywnym zaliczeniu otrzymują certyfikat.

Co w sytuacji, gdy nie ukończę kursu?

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz ukończyć kursu w sugerowanym terminie, nie martw się! Możesz w każdej chwili wrócić do materiału i dokończyć kurs w ciągu kolejnych 12 miesięcy od terminu jego zakończenia.

Zapisz się na kurs

butterfly

W wersji butterfly

Kurs: KADRY
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
Cena kursu: 747 PLN
butterfly

W wersji stars butterfly

Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Kurs: CZAS PRACY
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy”
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
BONUS: Podkładka pod myszkę
Cena kursu: 1441 PLN
butterfly

W wersji white butterfly

Kurs: KADRY
Kurs: URLOPY
Komplet materiałów dydaktycznych
Zeszyty ćwiczeń do rozwiązywania codziennych zadań w grupie na Facebooku
Książka „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
Zeszyt ćwiczeń „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Nieograniczony dostęp do 5 szkoleń video z kursu „Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”
Dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gwarantującej stałe konsultacje z ekspertami oraz z uczestnikami kursów
Egzamin i certyfikat ukończenia szkolenia
Cena kursu: 1094 PLN