Placówka oświatowa Eduwersum

Nazywam się Monika Smulewicz

Pomagam specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewniam spokojny sen.

Ekspertka prawa pracy i rynku pracy. Założycielka Eduwersum®

Założycielka społeczności HR na Szpilkach®

integrującej ponad 70 000 profesjonalistów z obszaru kadrowo–płacowego z całej Polski.

Uznany praktyk i ekspertka prawa pracy.

Od ponad 20 lat edukuje pracowników i menedżerów w obszarze prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz tego, jak efektywnie i zgodnie z prawem zarządzać kapitałem ludzkim w organizacjach. Na salach szkoleniowych od 2003 roku. Prekursorka kursów online z zakresu prawa pracy w Polsce. 

Dyrektor Zarządzająca Eduwersum® Collegium Rozwoju HR

projekt, w ramach którego od 2017 roku z sukcesem przeszkolonych zostało już ponad 20 000 osób z całej Polski, zarówno w ramach certyfikowanych kursów i szkoleń, jak i bezpłatnych projektów edukacyjnych.

„Sparingpartnerka biznesu”

Wspiera przedsiębiorców w obszarze kadrowo–płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Przez ponad 15 lat kariery menedżerskiej w korporacjach zarządzała outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac, gdzie odpowiadała za pracę kilkuset-osobowego zespołu świadczącego usługi księgowe i kadrowo–płacowe dla rozwijających się klientów polskich i zagranicznych.

Redaktor naczelna kwartalnika Magazyn HR na Szpilkach®

projektu społecznego, w ramach którego wraz z gronem znamienitych Autorów – ekspertów prawa pracy i zarządzania kapitałem ludzkim, dzieli się wiedzą i doświadczeniem z pasjonatami, praktykami i specjalistami kadr, płac oraz szeroko pojętego HR. Magazyn jest dystrybuowany bezpłatnie w wersji online, a także na największych wydarzeniach dla branży HR w Polsce.

Twórczyni oraz ekspertka merytoryczna

nowoczesnej aplikacji do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanneR.pl

W każdym zawodzie można być partaczem, rzemieślnikiem lub mistrzem. Ja poprowadzę Cię do mistrzostwa.

Moja zawodowa opowieść

Scenariusz tej historii rozpoczął się wiele lat temu w malutkiej miejscowości na Mazurach…

To tam rozpoczęła się moja przygoda z kadrami i płacami. Tam mieszkałam i pracowałam – wiodłam spokojne życie młodej żony i “świeżo upieczonej” mamy. Lecz dla raczkującej kadrowej, pozostawionej samej sobie, bez wsparcia, bez Internetu, który w tamtych czasach nie był tak szeroko dostępny jak teraz, wyzwania związane z prawem pracy i kalkulacją wynagrodzeń były ogromne. Niepokój towarzyszył mi każdego dnia. Wszak musiałam zadbać o to, by pracownicy (oraz ich rodziny, moi sąsiedzi), których tak dobrze znałam od wielu lat, mieli zapewnione prawidłowo naliczone wynagrodzenia, bezpieczny byt, a problemy związane z przyszłymi emeryturami czy świadczeniami z ZUS nigdy nie stały się ich udziałem! Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik!

Pokonywałam codzienne problemy bez dostępu do szkoleń i jakichkolwiek źródeł informacji. Pamiętam, jak było mi trudno. Pamiętam, jak nie miałam kogo zapytać czy dobrze myślę, czy dobrze przygotowuję dokumenty. Mój mąż, wracając ze służbowych wyjazdów, przywoził mi książki i czasopisma specjalistyczne z Warszawy, która na tamten moment wydawała się wielka i odległa.

To było prawie 25 lat temu.

Dziś Warszawa stała się bliska memu sercu m.in. dlatego, że dała mi ogromne możliwości rozwoju. Dziś wiem, że z problemami, które wtedy wydawały mi się niemożliwe do przeskoczenia można sobie poradzić!

Dziś mam siłę, doświadczenie, wiedzę i zasoby techniczne niezbędne do tego, by profesjonalnie i skutecznie wspierać praktyków kadr, płac i HR nie tylko w rozwoju zawodowym, ale również w dostarczaniu przedsiębiorcom i pracodawcom najlepszych rozwiązań i praktyk biznesowych z obszaru prawa pracy, kalkulacji wynagrodzeń i zarządzania kapitałem ludzkim w organizacjach.
Moim życzeniem jest, aby każda osoba w Polsce, z najmniejszej miejscowości, z każdego zakątka kraju, bez względu na stan portfela, miała możliwość skorzystania ze specjalistycznej wiedzy i mojego doświadczenia.

Dlatego powstało HR na szpilkach

Dlatego powołałam do życia Eduwersum

If you can dream it, you can do it.
Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić

Eduwersum

Eduwersum® Collegium Rozwoju HR – lider na rynku nowoczesnych szkoleń z dziedziny tzw. twardego i miękkiego HR. To nowoczesny projekt edukacyjny, oferujący specjalistyczną wiedzę i doświadczenie z obszaru prawa pracy, kalkulacji wynagrodzeń oraz zarządzania procesami kadrowo–płacowymi i HR w dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach, niezależnie od tego, czy dążą do rozwoju wewnętrznych struktur HR, czy też wspierają linie operacyjne w efektywnym realizowaniu celów biznesowych.

  • Certyfikowane szkolenia online i stacjonarne
  • Programy rozwoju zawodowego dla początkujących, specjalistów i menedżerów
  • Zaświadczenia MEiN (Eduwersum jest placówką oświatową)
  • Wysokie standardy potwierdzone ISO 9001
Sprawdź ofertę certyfikowanych szkoleń i programów rozwoju zawodowego dedykowanych praktykom kadr, płac i HR
Sprawdź Eduwersum

HRnaSzpilkach

HR na Szpilkach®, czyli jak wypracować wysoki poziom serwisu HR w organizacji, pogodzić interesy twardego i miękkiego HR–u i nie zapomnieć o sobie. HR na Szpilkach® to blog integrujący Społeczność specjalistów kadr, płac i HR. Jego misją jest szerzenie wiedzy, rozwój kompetencji oraz integracja i profesjonalizacja środowiska zawodowego pasjonatów kadr i płac. Od 2017 roku, bez barier społecznych i terytorialnych, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wspieramy równe szanse w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego i sukcesu osobistego osób zainteresowanych rozwojem w dziedzinie kadr, płac i HR.

Z pasji Społeczności HR na Szpilkach® do kadr i płac oraz trenerskiego zamiłowania Moniki Smulewicz powstała Akademia Mistrzostwa Kadrowo–Płacowego i Zarządzania Zasobami Ludzkimi, czyli aktualne Eduwersum® Collegium Rozwoju HR.

Najnowsze informacje, porady, trendy i wydarzenia ze świata kadr, płac i HR

Znajdziesz nas na Social Mediach

Monika Smulewicz w ogólnopolskich mediach

Wywiady, komentarze, podcasty, video.

TOK FM

11 listopada wypada w sobotę. Na jakich zasadach można odebrać dzień wolny?

Rzeczpospolita

Pracodawcy zafundują soczewki, monitory i podnóżki. "Na pierwszy rzut oka w skali jednego pracownika nie są to może gigantyczne koszty. W skali firmy mogą jednak stanowić spore niespodziewane wydatki"

TVN24 Biznes i świat

Rekordziści chwalili się, że pracują nawet na cztery etaty. "To była plaga"

Radio ZET

Firmy nie chcą zatrudniać. Liczba nowych ofert o pracę spada

Rzeczpospolita

Praca zdalna: ile pracodawca dołoży do rachunku za prąd

Pytanie na śniadanie

Kraje UE będą musiały ujawnić wysokość luki płacowej między kobietami i mężczyznami

TVN24 Biznes i świat

"Tu są widoki, których nie ma w najlepszych hotelach. Na tych samych parkingach spotykamy milionerów"

VOGUE

Jak dobrze zakończyć współpracę z pracodawcą? "Odejście z pracy nie musi wcale oznaczać zerwania więzi albo przekreślenia spędzonych w niej lat"

Dzień Dobry TVN

Kalendarz na rok szkolny 2022/2023. Lista dni wolnych od nauki

Rzeczpospolita

Pracodawcy dostosują budżety wynagrodzeń do dyrektywy o jawności płac

TVN24

Czy praca zdalna zdała egzamin? "Na pewno nie wrócimy do tego, co było przed pandemią"

Tok FM

Pracodawca jest jedynym odpowiedzialnym w organizacji za mobbing"

Radio ZET

Praca zdalna w Kodeksie pracy. Są pierwsze stawki dopłat za prąd

TVN24

Fiskus na tropie. "Algorytmy wskazują potencjalne osoby, które powinny zostać skontrolowane"

Tok FM

Jeśli nie wyższa pensja, to co? Jak negocjować z przełożonym, który mówi, że nie ma środków na podwyżkę

ePlanneR

Jestem twórczynią oraz partnerem merytorycznym nowoczesnej aplikacji do planowania i rozliczania czasu pracy ePlanneR.pl Zapraszam do współpracy!

Sprawdź ePlanneR