monika smulewicz o mnie'

O kadrach i płacach z pasją

Nazywam się Monika Smulewicz. Chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i ponad osiemnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Jeśli zechcesz, pomogę Ci stać się najlepszym specjalistą ds. kadr i płac, którego szanują i uwielbiają w firmie zarówno pracownicy jak i menedżerowie.

Szkoleniowo i edukacyjnie

Jestem ekspertem w dziedzinie prawa pracy z dziewiętnastoletnim doświadczeniem zawodowym na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich z bogatym doświadczeniem szkoleniowym, doradczym i zamiłowaniem trenerskim.

Moją misją zawodową jest „dzielenie się wiedzą specjalistyczną z obszaru kadrowo-płacowego w celu podniesienia jakości usług świadczonych przez HR na rzecz pracowników i pracodawców”.

Zobacz materiały, które dla Ciebie przygotowałam →

Jesienią 2017 roku uruchomiłam autorski projekt: Akademię Online Moniki Smulewicz „O kadrach i płacach z pasją”. W niespełna rok z moich kursów online: „Kadry”, „Płace”, „Wyzwanie urlopowe” i „Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy” skorzystało już blisko 1500 osób z całego kraju.

Kiedy zaczynałam moją przygodę z kadrami i płacami mieszkałam i pracowałam w małej miejscowości na Mazurach, a internet nie był tak dostępny jak teraz. Pokonywałam codzienne wyzwania bez dostępu do szkoleń i jakichkolwiek źródeł informacji. Pamiętam jak było mi trudno. Pamiętam jak nie miałam kogo zapytać czy dobrze myślę, czy dobrze przygotowuję dokumenty. Mój mąż przywoził mi wtedy książki i czasopisma specjalistyczne z Warszawy, która na tamten moment wydawała się wielka i odległa. To było ponad 19 lat temu. Dziś kocham to miasto m.in. za to, że daje ogromne możliwości rozwoju i nie wyobrażam sobie innego miejsca do życia i pracy.

Moim życzeniem jest, aby każda osoba w Polsce z najmniejszej miejscowości, z każdego zakątka kraju miała możliwość skorzystania z wiedzy specjalistycznej, mojego doświadczenia i z tego kursu. Dlatego właśnie przygotowałam Akademię Online.

akademia image
butterflies
Więcej informacji na wszelkie tematy znajdziesz w mojej Akademii Online

Zawodowo

Na co dzień pracuję jako Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton.

Odpowiadam za kształtowanie oferty, procedur oraz standardów świadczenia usług outsourcingowych. Podejmuję kluczowe decyzje w zakresie rozwoju biznesu oraz działań komunikacyjno-marketingowych. Na bieżąco czuwam nad realizacją kilkuset kontraktów outsourcingowych, efektywnie kontrolując i zarządzając pracą kilkudziesięciu zespołów projektowych. Moim znakiem rozpoznawczym jest wrażliwość na potrzeby Klienta, budowanie trwałych relacji biznesowych, których fundamentem są wzajemny szacunek, najwyższa staranność i elastyczność w reagowaniu na potrzeby i wymagania klientów związane z ich dynamicznym rozwojem.

W roku  2015 roku wspólnie  z mężem jako pomysłodawcy i współzałożyciele powołaliśmy do życia nasze trzecie dziecko- aplikację  ePlanneR.pl. .

ePlanneR to aplikacji on-line wspierająca przedsiębiorców w optymalnym planowaniu i rozliczaniu czasu pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Nasza firma to  połączenie wiedzy i doświadczenia, którymi chcemy dzielić się z naszymi Klientami. Długoletnia praktyka zawodowa pozwoliła nam zdobyć wiedzę na temat czasu pracy, optymalizacji procesów związanych z właściwym jego planowaniem i kontrolą oraz zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, które stawiają przed pracodawcami określone wymagania.

Ponadto jestem:

  • Wykładowcą na wyższych uczelniach i szkoleniach zawodowych (SGH, SKWP, CWPP)
  • Autorką książek: “Wszystko co musisz wiedzieć o czasie pracy” i “Wszystko co musisz wiedzieć o urlopach”.
  • Prelegentką i organizatorką konferencji i kongresów o tematyce kadrowo-płacowej,
  • Autorką specjalistycznych publikacji, aktywnie współpracująca z branżowymi mediami

Jestem założycielką grupy Kadry i Płace – Grupa wsparcia specjalistów i menedżerów, w której wspólnie rozwiązujemy codzienne wyzwania kadrowo-płacowe, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Dołącz do grupy →

Prowadzę Fanpage HR na szpilkach, na którym dzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem oraz pomagam Ci w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego w dziedzinie kadrowo-płacowej.

Prywatnie

 

Mama Beniamina i Julii. Żona, przyjaciółka i towarzyszka życia Mariusza, z którym kroczę przez życie od osiemnastego roku życia (tę sferę mojego życia pozostawiam intymną).

Uwielbiam mój ogród, bardzo lubię sadzić i pielęgnować w nim kwiaty.

Kocham pisać i każdą wolną chwilę piszę, piszę i piszę …. Wkrótce zdradzę Ci nad czym teraz pracuję.

Zajrzyj tu →